Haber Hatay

İmamoğlu: Lütfü Savaş'ın yanındayız

İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP'nin Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Lütfü Savaş'a destek vereceğini açıkladı.


İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, CHP’nin Lütfü Savaş’ı Hatay için aday göstermesi sonrasında bazı gruplar tarafından yaratılmaya çalışılan olumsuz düşüncelere noktayı koydu.

LÜTFÜ SAVAŞ’IN YANINDAYIZ

İmamoğlu, İstanbul’da katıldığı temel atma töreninde bir gazetecinin sorusu üzerine yaptığı açıklamada şöyle dedi :

“Sayın Savaş, zor bir deprem döneminin belediye başkanı olmuştur. Türkiye tarihinin en trajik deprem felaketlerinden birisini yaşamış bir şehrin belediye başkanıdır. Böylesi bir durumda yargılamanın ya da tümden eksiltmenin sıkıntılı bir tarafı vardır. Çünkü çok objektif olamayabilir oradaki insanlar. Büyük acılar yaşadılar.

LÜTFÜ SAVAŞ’A VE HATAYLILARA DESTEK OLMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Varsa karşılıklı bu soğumayı görmemiz ve buna göre tedbir almamız gerekir. Bu alınacak tedbir ve yapılacak işlerde elbette ki Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı sayın Lütfü Savaş’ın yanında olacağız. Bir yıla yakındır biz elimizi Hatay’dan hiç çekmedik, çekmeyeceğiz. Kendisine destek olmaya, Hataylılara destek olmaya devam edeceğiz. Bu konuda da bir soğukluk ya da bir eksiklik ya da bir problem varsa gidermeyle ilgili elbette Lütfü Bey de bunu düşünecektir. Biz de düşüneceğiz. Kendisine katkı sunacağız.” dedi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar