Haber Hatay

Haber Hatay

haberhatay.com; Güncel, Politika, Spor, Magazin, Kültür ve Sanat, Ekonomi, Eğitim, Sağlık, Dış Haberler ve diğer tüm kategorilerde güncel haber sunmak ve internet kullanıcısının habere ulaşmasını kolaylaştırmak için oluşturulmuş geniş kapsamlı bir haber portalıdır.

Ne Yapıyoruz?

Türkiye'de ve dünyada meydana gelen olaylar ve gelişmeleri, ajanslar, kendi editörlerimiz ve yazarlarımızla takip ederek size sunuyoruz. haberhatay.com , ülkemizin her köşesinden ve dünyadan topladığımız haberleri, haberhatay.com ’de bulunan arama seçeneği sayesinde 7/24 ulaşmanızı sağlıyoruz.

İlkelerimiz

Tarafsız Habercilik:
haberhatay.com ’de yayınlanan haberlere konu olan olaylara veya haberlerde adı geçen kişilere tam bir tarafsızlık içinde yaklaşmaktayız. haberhatay.com haberi okura ulaştıran "aracı" olarak, hiç bir haberin anlamını değiştirmeyeceğimizi ve hiç bir haberi manipüle etmeyeceğimizi beyan ederiz.

Mimiksiz Habercilik:
Okurlarımıza sunduğumuz haberlerin içeriğinin "iyi haber / kötü haber", "müjdeli haber / kara haber" olması ile ilgilenmiyoruz. Haberi sunarken, okura "şimdi sevinmelisin" veya "şimdi üzülmesin" havası ile sunmuyor; yalnızca gerçeği, yalnızca olanları, aktarıyoruz. Bir haberin okurda ne tür duygular uyandıracağı okurun karar vereceği bir konudur.

Açıklık:
Herhangi bir gerçeğin ve herhangi bir olayın kenara itilmemesi, bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde minik puntolarla bir kenara atılarak gözden saklanmaması gerektiğini savunuyoruz. Her ne olduysa ve her ne olay haber niteliği taşıyorsa bizim konumuzdur ve okurun bunu bilmeye öğrenmeye hakkı vardır. Hiç bir haberi saklamayacağız, küçültmeyeceğiz, gözden kaçırmayacağız.

Hüküm Veren Değil, Postacı Habercilik:
haberhatay.com ’de haberi aktaran kişiler olarak görevimizin; okurları yönlendirmek veya habere konu olay ile ilgili girişimlerde bulunmak olmadığını düşünüyoruz. Daha açık bir ifade ile, ne Türkiye'yi yöneten herhangi bir kişi veya kurumu etkilemeyi, ne de halkı haberin gücünü kullanarak yönlendirmeyi düşünmüyoruz. Bizler postacıyız. Görevimiz postayı alıcısına zamanında ulaştırmaktır. Bunun dışında "halkı aydınlatmak", "halka yol göstermek", "hükumeti yola getirmek", "toplumu düzeltmek" gibi görevlerimiz yoktur.

Yasalara Uygunluk
haberhatay.com Türkiye Cumhuriyeti Yasalarına %100 uygun olarak yayın yapmaktadır. haberhatay.com ’da yayınlanan her türlü haber, resim, bilgi, metin; telif hakkı sahiplerinden yazılı izin alınmak suretiyle yayınlanmaktadır.