Haber Hatay

“Hamas Lideri İstanbul’a Taşındı mı? Zafer Partisi Uyarıyor!”

Zafer Partisi :"Hamas veya başka bir grubu Türkiye’ye kabul etmeyin ve 13 milyon sığınmacı ve kaçağa ilave olarak yeni bir Filistin göçünü asla kabul etmeyin!"


Hamas Siyasi Büro Şefi İsmail HANİYE, 20 Nisan 2024’te, Cumhurbaşkanı Erdoğan ile İstanbul’da bir görüşme yapmıştı. Anılan ziyaret öncesinde, Hamas lideri ve yöneticilerinin Katar’da daha fazla kalamayacağı ve bu ülkeden İran veya Türkiye’ye taşınacağına dair haberler medyada yer almıştı.

20 Nisan görüşmesinden sonra Haniye ve bir kısım Hamas yöneticisinin İstanbul’da kaldıkları ve bu süre içinde; basın açıklaması yaptıkları, çeşitli heyetleri kabul ettikleri ve Haniye’nin bir cemaate ziyarette bulunduğuna dair bilgiler açık kaynaklarda yer almıştır.

Zafer Partisi olarak bu gerekçeyle AKP hükümetine soruyoruz:

  • Hamas lideri ve yönetimi İstanbul’a mı taşınmıştır?
  • 22 Ekim 2023’te Türkiye’den gönderdiğiniz Hamas şefini yeniden kabul ederek hesapsız riskler alındığının farkında mısınız?
  • Bir yanda İsrail ile ticaret yaparken, diğer yanda Hamas’ı yeniden İstanbul’a kabul etmek ne anlama gelmektedir?
  • Hamas’ın İstanbul’a taşınması, İsrail’in muhtemel Refah kenti saldırısı sonrasında, Filistinli göçmenlerin Türkiye’ye gelmesi için bir ön hazırlık veya koordinasyon amaçlı mıdır?

Zafer Partisi olarak AKP hükümet yetkililerini uyarıyoruz:

  • Ortadoğu’daki çatışmalara taraf olmayın,
  • Hamas veya başka bir grubu Türkiye’ye kabul etmeyin, ve daha da önemlisi 13 milyon sığınmacı ve kaçağa ilave olarak yeni bir Filistin göçünü asla kabul etmeyin!
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar