Haber Hatay

Balık Burcu Özellikleri

Gurup: Su

Yönetici Gezegen: Jüpiter

Renk: Beyaz, lavanta

Uğurlu Taş: Ay taşı

Şanslı Gün: Perşembe

Anlaştığı Burçlar: Başak, Akrep, Yengeç

Anlaşamadığı Burçlar: Kova, Oğlak, Koç

Olumlu Yönleri: Fedakar, cefakar, duygusal, sezgisel, merhametli, sanatçı ruhlu, hassas, inançlı, mistik

Olumsuz Yönleri: Zayıf, hassas, kırılgan, mağdur, sulugöz, dağınık, kolay yönlendirilebilen, tutarsız, bağımlı

Balık Burcu Genel Özellikleri

Su grubuna dahil olan Balık burçları duygusal yapıları, şefkatli tavırları ve geniş hayal güçleriyle kendilerini gösterirler. İnsani değerlere önem veren bu burcun bireylerinin empati yetenekleri çok gelişmiştir. Her zaman kendilerinden çok başkalarına önem verirler. Yardımseverlerdir. Kendileri ne kadar zor durumda olurlarsa olsunlar başkasına yardım etmek onları manevi olarak güçlendirir. Yaptıkları iyiliklerle bu dünyada yer edeceklerini düşünürler. Hırsın, paranın, şöhretin geçici olduklarını bilirler. Çok iyilik yapsalar da aynı karşılığı çoğu zaman bulamazlar. Yumuşak kalpli ve affedici olmaları insanlar tarafından kullanılabilir. Çok yetenekli olmalarına rağmen kendilerini övmezler. Hayalleri vardır. Güzel bir hayat için sürekli düşler kurarlar. Estetiğe, güzelliğe önem verirler. Evleri, sofraları, bulundukları çevre göze hitap etmelidir. Sanata yatkındılar. Duygularını o kadar yoğun yaşarlar ki bunun derinliğini kimse anlayamaz. Bu içten duygular, yetenekleriyle birleşince ünlü bestecilerin bu burçtan çıktığına şaşırılmamalıdır. Alkole düşkünlükleri olabilir. Sevdikleri her şey için kendilerini adarlar. Hisler denilince Balık burcundan bahsetmemek olmaz. İnanılmaz derecede güçlü sezgileri vardır. Hisleri her zaman çıkar. Medyumlar, falcılar bu burcun temsilindedir. Aşk hayatlarında romantik bir partner olurlar. Çok severler fakat kalpleri kırıldığında, içine düştükleri psikolojik buhrandan çıkmaları zor olabilir.

İş hayatı ve Balık burcu

Hayatın hırslarla harcanamayacak kadar güzel odluğunu bilen Balık burcu çalışma hayatına yatkın olmayabilir. Onlar için hayatın zevkleri ve güzellikleri yaşanmalıdır. Bu sebeple güzel sanatlara yetenekleri vardır. Yaratıcılıklarını kullanabilecekleri her şey onlara göredir. Sinema, tiyatro, resim, heykel gibi konular ilgilerini çeker. Edebi yönleri güçlüdür. Şair, yazar olabilirler. Tıp alanında ve hemşirelikte başarı sağlayabilirler. Ünlü bir müzisyen olabilirler.

Bu burcun ayakları hassastır. Burkulmalara, sakatlıklara açıktır. Gut hastalığı görülebilir. Vücutlarında şişlikler, çeşitli yaralar ortaya çıkabilir. Çok fazla hastalığa açık olmayan bir burç olsalar da duygusal olarak çöküşe geçtiklerinde her hastalığa açık olurlar. Ciddi rahatsızlıklar bir üzüntü veya travma sonrası çıkabilir.

Balık burcu ünlüleri

Albert Einstein, Steve Jobs, Antonio Vivaldi, Frederic Chopin, Michelangelo, Botticelli, Georg Friedrich Händel, Recep Tayyip Erdoğan, Aamir Khan, Gülse Birsel, Nebahat Çehre, Beren Saat, George Washington, Sharon Stone, Bruce Willis, Rihanna, Lupita Nyong'o, Elizabeth Taylor, Eva Mendes, Kurt Cobain, Eva Longoria, Justin Bieber, Adam Levine, Nejat İşler, Beyazıt Öztürk, Murat Boz, Seray Sever, Burçin Terzioğlu, Javier Bardem, Drew Barrymore, Daniel Craig, Jessica Biel, Alexander McQueen.

İlişkiler ve Balık burcu

İlişkiler ve Balık burcu

Balık Burcu Kadını

Bu burcun üyeleri sevgilerini partnerlerine gösterirler. Anlayışlıdırlar. Her zaman söyleyecekleri sözlerde karşı tarafın duygularını da hesaba katarlar. Aşk acısı çektiklerinde göz yaşlarına hakim olamayabilirler. Duygularının yönetiminde olan bu burç hayatında seveceği birinin olmasını arzular. Tek dikkat etmeleri gereken konu ise platonik olarak aşık olmalarıdır. Tartışmalar onlara göre değildir. Her şeyi güzellikle çözmek isterler.

Balık Burcu Erkeği

Bu kadın kalbini kaptırdığında farklı birine dönüşür. Mutlu, hayata pozitif bakan bir kişilik olur. Aşkı her zaman hissetmek ister. Yumuşak kalbi karşı tarafa huzur verir. Her zaman hayatındaki kişiye destek olur. Kötü zamanlarda onu bırakmaz. Evlendiği kişiyle uyumlu bir yaşam sürer. Güzelliği ve kendine bakmasıyla her yaşta etkileyicidir. Eğer bir Balık kadınının duygularıyla oynarsanız, size kalbini veren bu kadının psikolojik olarak dibe çökmesine neden olursunuz.

Bu burcun erkeği romantiktir. Sevdiği kişiye türlü sürprizler yapar. İlk başta biraz çekingen dursa da aslında bu karşı tarafı tanımak adınadır. Aşk konusunda kırılmayı istemediğinden gerçekten onun aşkına layık biri olacak mı bilmek ister. Aslında güçlü hisleriyle bunun önceden farkına varır. Aşık olduğunda karşılık bulamazsa alkole kendini verebilir. Karşı tarafta güzelliğe önem verir. Değişken olduğundan bazen tutarsız tavırlar gösterebilir. Eğer bir Balık erkeğinin kötü zamanında yanında yer almazsanız, size karşı fedakar olan bu erkeği kaybedersiniz.