Haber Hatay

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Şehit Aileleri ve Gazilerle İftarda Buluştu

Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ankara'daki Gazi Orduevinde gerçekleşen iftar programında şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.


Milli Savunma Bakanı Yaşar Güler, Ankara’daki Gazi Orduevinde şehit aileleri ve gazilerle bir araya geldi.

İftarın ardından bir konuşma yapan Bakan Yaşar, şunları söyledi:

“Mübarek Ramazan ayında, bu güzel iftar sofrasında sizlerle birlikle olmanın bahtiyarlığını yaşıyorum. Bu aziz toprakları bizlere vatan yapan, şehit ve gazilerimizin kanıdır. İstiklal Marşı’mızın ‘Şüheda fışkıracak, toprağı sıksan şüheda!’ mısrasında da ifade edildiği gibi vatanımızın her karış toprağında aziz şehitlerimizin ve kahraman gazilerimizin kanları vardır. Bu toprakları, binlerce yıldır bize vatan kılan şehit ve gazilerimiz; vatanımıza olan sarsılmaz sevdamızın ölümsüz temsilcileri, asil milletimizin kahramanlık ve fedakarlığının ebedi mimarlarıdır. Bugün kutsal vatanımızda başı dik ve özgür yaşamamızı, hiç çekinmeden canlarını feda eden aziz şehitlerimiz ile siz kahraman gazilerimize borçluyuz. Yazdığınız kahramanlık destanları sonsuza kadar yaşayacaktır. Sizlerle ne kadar gurur duysak, kahramanlıklarınızla ne kadar övünsek azdır. Biz bir aileyiz ve her zaman sizlerin yanındayız."

Bakan Güler, 40 yıla yakın bir süredir terörle mücadele edildiğini belirterek "Bu süreçte şehit ve gazilerimiz oldu. Her defasında yüreğimiz derinden yandı ve büyük acılar yaşadık. Ancak hiçbir hain saldırı bizi yıldıramadı. Ülkemizin, milletimizin huzur ve güvenliğine kasteden kalleş terör örgütü mensupları, işte bu vatana adanmışlık duygusu ile mücadele eden kahraman Mehmetçiğin pençesinden kurtulamadı, kurtulamayacaktır. Yılbaşından itibaren 644, 24 Temmuz 2015’ten bu yana 40 bin 213 terörist etkisiz hale getirildi. Yürüttüğümüz operasyonlarla, sahada kurduğumuz hakimiyeti daha da güçlendirmekte kararlıyız. Bu amaçla, gözümüzün değmediği ve ayağımızın basmadığı alan bırakmayarak terör bataklığını kurutacak; ülkemize, milletimize ve komşularımıza tehdit oluşturan terör örgütünün kökünü kazıyacağız" dedi.

Kaynak: Hibya
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar