Haber Hatay

İçişleri Bakanı Yerlikaya, Seçim Güvenliği ve Terörle Mücadele Konularını Görüştü

Bakan Yerlikaya ve ilgili yetkililer, video konferansla gerçekleşen toplantıda 31 Mart’taki mahalli seçimlerin güvenliğini ele aldı.


İçişleri Bakanı Ali Yerlikaya; bakan yardımcıları, jandarma genel komutanı, emniyet genel müdürü, sahil güvenlik komutanı, 81 ilin valileri, il jandarma komutanları, il emniyet müdürleri ve sahil güvenlik komutanlarıyla birlikte video konferans ile toplantı gerçekleştirdiklerini açıkladı.

Toplantıda başta 31 Mart’ta gerçekleşecek olan mahalli seçimlerin güvenliği olmak üzere terör, asayiş, uyuşturucu, organize suç örgütleri ve düzensiz göç konularının ele alındığını belirten Yerlikaya, şunları kaydetti:

“İçişleri ailesi olarak, yerel seçimlerin huzur ve güven ortamında geçmesi, halkımızın iradesinin tam olarak sandığa yansıması için çalışmalarımızı büyük bir hassasiyetle gerçekleştiriyoruz. Terörle ve onların iş birlikçileriyle, organize suç örgütleriyle, zehir tacirleriyle ve tüm suç odaklarıyla mücadelemizi kararlılıkla sürdürüyoruz, sürdürmeye devam edeceğiz.”

Kaynak: Hibya
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar