Haber Hatay

Depremzede Ertan Oğur'un 50 Bin TL Değerindeki Motosikleti Taşan Dereye Kapıldı!

Hatay'da yaşayan depremzede Ertan Oğur, 50 bin TL değerindeki motosikletini taşan dereye kaptırdı. Oğur, "elim ayağımdı" dediği motosikletinin bulunması için yardım çağrısında bulundu.


Hatay’da 50 bin TL değerindeki motosikletini taşan dereye kaptıran depremzede Ertan Oğur, ‘elim, ayağımdı’ dediği motosikletini bulacak olanlardan geri getirmelerini istedi.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, Doğu Akdeniz için kuvvetli fırtına uyarısında bulunmuştu. Hatay’da yağışlı hava ve kuvvetli fırtına gece saatlerinden itibaren etkisini hissettirmeye başladı. Fırtınayla birlikte etkili olan yağışlı hava derelerin debisinin artmasına ve hayatın olumsuz etkilenmesine neden oldu. Antakya ilçesi Kuzeytepe Mahallesi’nde bölgeden geçen dere de yağışlı havanın etkisiyle taştı ve yol kısmen kapandı. Sabah işinden çıktıktan sonra hayatını sürdürdüğü ahşap evler geçici yaşam merkezine gitmek isteyen Ertan Oğur isimli depremzede vatandaş, 50 bin TL değerindeki 31 GZ 772 plakalı motosikletini taşan dereye kaptırdı. Oğur, ‘elim, ayağımdı’ dediği motosikletinin bulunması umuduyla derenin başında bekliyor.

Hatay'da yaşayan depremzede Ertan Oğur, 50 bin TL değerindeki motosikletini taşan dereye kaptırdı. Oğur, "elim ayağımdı" dediği motosikletinin bulunması için yardım çağrısında bulundu.

“Bayağı bir sel vardı burada o da aldı gitti”

Motosikletini bulacak olan vatandaşlardan geri getirmelerini isteyen Ertan Oğur, “Hatay’da hava çok kötü. Yağış çok, dün saat 6’dan beri yağış var. Hiç durmadan fırtınayla birlikte devam ediyor. Afet yaşıyoruz şu anda. Ben gece çalışıyorum, sabah işten geliyordum. Derenin kapalı olduğunu gördüm. Motosikletle geçeceğimi düşündüm. Ardından beni düşürünce motosiklet elimden kaçtı. Bayağı bir sel vardı burada o da aldı gitti. Beyaz renkteydi, bulanlardan insanlık namına haber etmesini istiyoruz. Yaklaşık 50 bin TL değerindeydi. Ama elimiz, ayağımızdı o olmasa işe gidemeyeceğiz” dedi.

Kaynak: İHA
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar