Haber Hatay

Belen'de 23 Nisan'da Depremde Hayatını Kaybeden Çocuklar Anıldı!

Belen'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, depremlerde hayatını kaybeden çocukların mezarları ziyaret edildi.


Belen’de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kapsamında, depremlerde hayatını kaybeden çocukların mezarları ziyaret edildi.

Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, İlçe Milli Eğitim Müdürü Erdal Ayvazoğlu, öğretmen ve öğrencilerin de katılımıyla Bakras Mahallesi’ndeki mezarlığa yapılan ziyarette, çocukların kabirlerine Türk bayrakları, çiçek ve rüzgar gülü bırakıldı, renkli balonlar asıldı.

Belen'de 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda, depremlerde hayatını kaybeden çocukların mezarları ziyaret edildi.

Ziyarette, depremlerde yaşamını yitiren çocuklar için dualar okundu.

Belen Kaymakamı Mahmut Sami Yılmaz, depremde hayatını kaybeden çocukları andıklarını belirterek, “Bugün hem 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyoruz hem de geçmişte yaşadığımız acı bir olayı hatırlıyoruz. Depremin vurduğu Belen ilçemizde hayatını kaybeden öğrencilerimizin mezarlarını ziyaret ederek dualar ettik. Onları unutmadık, unutmayacağız. Dualarımız onlar ve aileleriyle” diye konuştu.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar