Haber Hatay

BIST Haber Özeti (06 Mart 2024)

BIST Haberleri: Yatırımlar, Anlaşmalar ve Yeni Gelişmeler


ASTOR – Halka arzdan elde edilen fonun 260,4 milyon TL’sinin üretim tesisi ve yeni ürün yatırımlarında, 220,8 milyon TL’sinin GES yatırımlarında, 155,7 milyon TL’sinin elektrik araç şarj istasyon hizmeti yatırımlarında, 341,1 milyon TL’sinin işletme sermayesinde, 421,9 milyon TL’sinin ise borç ödemelerinde kullanıldığı açıklandı.
BORSK – Halka arzdan elde edilen fonun 477,7 milyon TL’sinin işletme sermayesinde, 95,4 milyon TL’sinin yatırımlarda kullanıldığı açıklandı.
CWENE – Şirket ile yurt içerisinde yerleşik üç farklı müşterisi arasında 6,2 milyon dolarlık imzalanan Amasya GES projesinin resmi kurum tarafından kabulünün yapılarak devreye alındığı açıklandı.
EBEBK – Şubat ayında şirket mağazalarını ziyaret edenlerin sayısı %12 artışla 4,2 milyona, internet sitesini ziyaret edenlerin sayısı ise %29 artışla 15,7 milyona yükseldi.
EKOS – Şirketin Cezayir'in kamu kuruluşu Sonatrach'ın iştirakiyle 220 kV Gaz İzoleli Trafo Merkezi projesi mühendislik, ekipman tedarik, montaj ve devreye alma işleri kapsamında toplamda 6,4 milyon euro tutarında sözleşme imzaladığı açıklandı.
FROTO – Şirketin 2024 yılı beklentileri aşağıdaki gibi açıklandı.

GEREL – Şirket ile Helvetıa – Hellas  arasında, şirket ürünlerinin Yunanistan’da Toptan ve Perakende Satış ve Pazarlanmasına yönelik sözleşme imzalandığı açıklandı.
GEREL – Şirket ile E365 Dijital Teknoloji arasında imzalanan anlaşmalar kapsamında şirketin Elektrikli Araç Şarj Ünitelerinin ABD ve Meksika'da Toptan ve Perakende Satış ve Pazarlanmasına yönelik olarak Yetki Sözleşmesi ile birlikte Ticari Amaçlı Elektrikli Araç Şarj İstasyonlarının İşletilmesine yönelik İşletme- Sertifika Sözleşmesi imzaladığı açıklandı.  
GLRYH – Şirket kayıtlı sermaye tavanının 360 milyon TL’den 1,5 milyar TL’ye yükseltilmesi kapsamında yapılan başvuru SPK tarafından onaylandı.
INVEO – Şirketin %100 bağlı ortaklığı Inveo Araç Kiralama’ya 2 milyon TL sermaye avansı verilmesine karar verildiği açıklandı.
IMASM – Şirketin yurt dışından 1 milyon dolarlık yeni sipariş aldığı açıklandı.
KBORU – Şirketin 57,5 milyon TL tutarında HDPE100 ve Koruge Boru satış sözleşmeleri imzaladığı açıklandı.
KARTN & TURGG – VBTS kapsamında şirket paylarına 5 Nisan’a kadar kredili işlem yasağı getirildi.
KLGYO – VBTS kapsamında şirket paylarına 5 Nisan’a kadar brüt takas tedbiri getirilirken, açığa satış ve kredili işlem yasağı da 5 Nisan’a kadar uzatıldı.
MOGAN – Şirket payları 7 Mart’ta Borsa’da işlem görmeye başlayacak.
OTTO – Şirket iştiraki Otto Entertainent Yapım ve Böcek Yapım tarafından yapılan 3391 km filminde yapımcı payına düşen gelirin 61,3 milyon TL olduğu açıklandı.
QUAGR – Şirketin Gaziantep Gold Yapı tarafından yapılan Hatay’daki proje kapsamında 329 Konut 32 adet dükkan inşaatı ile altyapı ve çevre düzenleme işi için 15,8 milyon TL’lik satış sözleşmesi imzaladığı açıklandı.
PSGYO – Şirket projelerinden Merkez Ankara’da EKGYO ile yapılan sözleşmeye ek protokol ile Arsa Satışı Karşılığı Şirket Yüklenici Payı Toplam Gelirinin 7,4 milyar TL’den 10,4 milyar TL’ye yükseldiği açıklandı.
SNICA – Şirketin Elazığ OSB’de bulunan boru fabrikasında gerçekleştirmeyi planladığı 3,63 MWp güç kapasiteli GES yatırımı ile ilgili yatırım teşvik belgesi başvurusunun onaylandığı açıklandı.
SEKUR – Esas sözleşme değişikliği kapsamında ayrılma hakkı kullanım fiyatının 9,19 TL olarak belirlendiği ve SPK’ya başvuru yapılacağı açıklandı.
VBTYZ – Şirketin SGK tarafından açılan 111,4 milyon TL’lik ihaleyi kazanarak sözleşme imzaladığı açıklandı.
YAYLA – VBTS kapsamında şirket paylarına 5 Nisan’a kadar emir paketi tedbiri getirildi.
ZOREN – Şirketin, iştiraki Zorlu Enerji Dağıtım paylarını Palmet Enerji'ye satma işlemleri kapsamında Rekabet Kurulu’ndan izin alındığı açıklandı.

Kaynak İnfo Yatırım

Hibya Haber Ajansı

Kaynak: Hibya
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar