Haber Hatay

BIST 100 Endeksi Pozitif Havada: Yatırımcılar Memnun

Borsa İstanbul 100 (BIST 100) endeksi, haftanın ilk işlem gününde güçlü bir başlangıç yaparak %3.19 oranında yükselerek 7750.39 seviyesinden kapanış yaptı.


BIST100

Haftanın ilk işlem gününe tepki alımları ile başlayan BİST 100 endeksinde gün ortasındaki dalgalanmaya rağmen alım iştahı gün boyunca korundu ve %3.19 oranında güçlü yükseliş ile 7750.39 seviyesinden kapanış gerçekleşti.

Jeopolitik gelişmeler ile ilgili gelen sakinleştirici haber akışlarının endekste alım iştahını güçlendirdiğini görüyoruz.

Etkili olan alımların endeksin geneline yayılır şekilde gerçekleşmiş olmasını olumlu buluyoruz. Yükseliş denemelerine işlem hacmi şimdilik eşlik etmese de bazı kısa vadeli göstergelerin aşırı satım seviyelerine gerilemesi ve sonrasında toparlanma çabasında olması teknik açıdan olumlu bulduğumuz diğer unsur olarak gösterebiliriz.

Geçtiğimiz hafta önemli destek olarak takip ettiğimiz 7644 seviyesinin üzerine tekrar çıkılmasını da pozitif buluyoruz.

Kısa vadeli düşüş kanalının direncinde gerçekleşen kapanış sonrasında güne pozitif başlamasını beklediğimiz endekste 7644 seviyesinin üzerinde kalındığı sürece güç kazanımının devamını bekliyor olacağız.

Bu seviyenin üzerinde pozisyonlar kademeli olarak artırılmasını uygun bulmakla beraber, ara direnç olarak takip ettiğimiz 7902 seviyesinin aşılabilmesi ise tepki ataklarına ivme kazandıracaktır

Kaynak: Hibya
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar