Haber Hatay

Zafer Partisi Adayı Akkoçak, CHP Adayı Aksoy'u Desteklemek İçin Adaylıktan Çekildi

Zafer Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Cemil Akkoçak, CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aksoy'u desteklemek üzere adaylıktan çekildiğini açıkladı.


Zafer Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Cemil Akkoçak, CHP Antakya Belediye Başkan Adayı Hüseyin Aksoy’u desteklemek üzere, adaylıktan çekildiğini açıkladı.

Karar sonrası biraraya gelen Cemil Akkoçak ile Hüseyin Akyol, omuz omuza Antakya için çalışacaklarını söyledi.

CHP adayı Aksoy lehine başkan adaylığından çekildiğini ifade eden Cemil Akkoçak yaptığı açıklamada, “1 Mart 2024 tarihinde Zafer Partisi Antakya Belediye Başkan adayı olarak yola çıktım. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün şahsi meselesi olan Hatay’ın 2011 Suriye krizi sonrası yaşadığı sorunları ve 6 Şubat depremi ile büyüyen sıkıntıları bu adaylık sürem boyunca hemşerilerimizle paylaştım. Zafer Partisi Genel Başkanı Sayın Ümit Özdağ’ın Hatay’ın ve Türkiye’nin menfaatleri doğrultusunda dile getirdiği ve ciddi çalışmalarda bulunduğu mülteci meselesini Antakya’lı halkımıza anlatmaya çalıştım. Bu süre zarfında Antakya halkının da en büyük sorununun mülteci sorunu olduğunu gördüm. Amacım bölmek değil, birleşerek kazanmak ve bu sorunun üzerine daha güçlü bir şekilde gitmektir.

Bu sebepten dolayı; Mülteci konusunda aynı hassasiyeti taşıyan ve her ortamda Mülteci meselesini dile getiren CHP Antakya Belediye Başkan adayı Sayın Hüseyin Aksoy’u 31 Mart’ta yapılacak olan seçimde destekleme ve çalışmalarıma Sn. Hüseyin Aksoy ile devam etme kararı verdim.  Bu süre zarfında bana her konuda destek olan başta aileme, dostlarıma ve bana inanan tüm hemşerilerime şükranlarımı sunuyorum. Biz birlikte güçlüyüz ve yolumuz çok uzun. Antakya’yı Seviyorum” dedi.

Akkoçak’a desteğinden dolayı teşekkür eden Aksoy ise, “2011 Suriye Krizi sonrasında Hatay’ımızda ve Antakya’mızda Suriyeli kardeşlerimizi yıllardır misafir ediyoruz. Bu konuda bir çok siyasi parti ile aynı endişeleri taşıyoruz. Bu anlamda 31 Mart seçimlerinde desteğini bizden yana açıklayan Zafer Partisi Antakya Belediye Başkan Adayı Sayın Cemil Akkoçak’a teşekkürlerimi sunuyorum. Omuz omuza hep birlikte şehrimize sahip çıkacağız” şeklinde konuştu.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar