Haber Hatay

Saadet Partili Çalışkan: Türkiye hukuk devletidir, kimse hukuk dışına çıkamaz

Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, TBMM'de yaptığı konuşmada, Türkiye'nin bir hukuk devleti olduğunu ve kimsenin hukuk dışına çıkamayacağını belirtti.


Saadet Partisi Hatay Milletvekili Necmettin Çalışkan, TBMM’deki konuşmasında Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu ve kimsenin hukuk dışına çıkmaması gerektiğini belirtti.

Çalışkan konuşmasında; “Elbette ülkemizin herhangi bir ferdinin küresel ve ulusal çaptaki başarısı hepimizi sevindirir. Ne var ki bununla beraber, bunun hangi teknolojiyle yapıldığı, kaça mal olduğu, arkadan neyin hedeflendiği, nasıl bir yarar elde ettiğimiz gibi sorular cevap arar. Daha önce TOGG otomobili yapıldığında aynı şeyi yaşadık; kaça mal olduğu, kim, nasıl gibi sorular sorar herkes vatan haini ilan edildi.’’ Çalışkan, bugün de uzay konusunda da aynı sorunların yaşandığını dile getirdi. Sayın Cumhurbaşkanı’nın ifadesine göre dünyada 810 milyon açlık sınırında insan varken, turistlik gezi için uzaya adam göndermek… Gerisini kamuoyunun takdirine bırakıyoruz. Keşke uzaya kendi imkanlarımızla gönderebilseydik. Türkiye Devleti bir hukuk devletidir burada hiç kimse hukuk dışına çıkmamalıdır şayet suç işleyen varsa mahkemeler nezdinde gerekli işlemler yapılmalı. Bugün kamu gücünü istismar ederek, bireysel çılgınlığa dönüştürenlere alkış tutanlara şunları sormak gerekir; orada bir cinayet çıksaydı yine siz alkışlayacak mıydınız?” dedi.

KONTEYNERLERDE SALGINLAR SÖZ KONUSUDUR

Deprem Bölgesindeki sorunlara da değinen Çalışkan, ‘’Konteynerler ilanihaye yaşam sürdürülecek bir alan değildir. Konteynerlerde salgınlar söz konusudur.’’ Deprem bölgesinde sadece yeme içmenin değil iş imkanında ne kadar önemli olduğunun altını çizen Çalışkan, Amik Ovası ve Demir köprü civarında yoğun yağış sonrası sular altında kalan tarım arazilerin bir an öce çözüme kavuşturulmasını ve yaşanan mağduriyetin giderilmesini istedi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar