Haber Hatay

Recep Tayyip Erdoğan :" Ödemeler Bayramdan Önce Olacak"

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Temmuz ayı engelli ve engelli yakını aylıkları ile yaşlı aylığı ödemelerini erkene aldıklarını duyurdu.


Yeni Kabine'nin Beştepe'deki ikinci toplantısı 8,5 saat sürdü. Kabine toplantısı sonrasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, kameralar karşısına geçerek "Millete Sesleniş" konuşmasıyla toplantıdaki detayları paylaştı. Erdoğan, bakanlardan, bakanlıklara ilişkin kısa, orta ve uzun vadedeki programlara ilişkin sunumlarını dinlediklerini anlattı. Hükümet programını hazırlamak üzere Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz'ın görevlendirildiğini açıkladı.

"MİLLETİMİZİ ENFLASYONA EZDİRMEYECEĞİZ"

"Biz bu milletin efendisi değil, hizmetkarıyız" diyen Cumhurbaşkanı Erdoğan, emeklileri enflasyona ezdirmeyeceklerini söyledi.

"ASGARİ ÜCRET HERKESİN İÇİNE SİNECEK"

Geçen hafta emekli ve çiftçilerle ilgili müjdeleri anımsatan Erdoğan, "Bundan sonra da çiftçimizi desteklemeye devam edeceğiz. Türkiye'yi kalkındırmak isteyen kim varsa yanında olmaya devam edeceğiz. Biz bu milletin hizmetkarıyız. Temmuz ayı engelli ve engelli yakını aylıklarını erkene alıyoruz. 1,4 milyon kardeşimizi Kurban Bayramı öncesinde sevindiriyoruz. Sadece Haziran ayı içinde ihtiyaç sahibi vatandaşlara toplam 19 milyar lira ödeme gerçekleştireceğiz. Asgari ücret komisyon çalışmalarına başladı. Görüşmeler asgari ölçüde sürüyor. Herkesin içine sinecek bir rakam ortaya çıkacak. Memur maaş artış oranlarıyla ilgili meclis sürecini yakında başlatıyoruz. Grubumuzun meclise sunacağı ilk hususlardan biri bu olacaktır" diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Türkiye'nin birliğini, dirliğini, standartlarını yükeltecek adımları hep beraber atalım diyerek, her türlü müspet teklifere yapıcı eleştirilere açık olduklarını söyledi.

Kaynak: IGFA
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar