Haber Hatay

Muharrem İnce, Yalova'da Memleket Partisi Adayı için Emekli Vaatlerini Eleştirdi

Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Yalova'da Belediye Başkan adayı Fatih Elönü'ne destek verirken, AK Parti'nin emeklilere yönelik vaatlerini eleştirdi.


Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, memleketi Yalova’da Belediye Başkan adayı Fatih Elönü’ne oy istedi.

İnce, AK Parti adaylarının emeklilereara vereceği vaadini eleştirerek "Sayın Erdoğan sen dipsiz kuyularda merdivensiz bıraktın emeklileri ve özellikle belediye başkan adaylarına, özellikle AK Parti’nin belediye başkan adaylarına sesleniyorum. Siz kimsiniz de ikide bir de açıklama yapıp emekliye 5 bin lira, emekliye 10 bin lira vereceğim diye konuşuyorsunuz, siz kimsiniz Allah aşkına? Cumhurbaşkanınız konuşsun siz niye konuşuyorsunuz? Asıl düzeltmesi gereken Cumhurbaşkanı değil mi bu işleri? Siz yapmayın demiyorum ama asıl sizin işiniz değil asıl parlamentonun işi bu, Cumhurbaşkanının işidir. Onun için bu saçma vaatlerinizi bırakın. Bunu hükümet yapmalı, Cumhurbaşkanı yapmalı ve ben emeklilerin birlikte hareket ederek Erdoğan’a bir bilet keseceklerini düşünüyorum." diye konuştu.

"İleriyi gördüğümü bütün millet biliyor artık." diyen İnce şöyle devam etti:

"Dolar 10 lira olacak dediğimde herkes bana gülmüştü. Sonra dolar 10 lira olunca bakın bu kafayla giderseniz dolar 30 lira olacak dedim. Yine gülmüşlerdi. Şimdi söylüyorum, bu kafayla gidersek dolar 60 lira olacak. Deprem bu memleketin beka meselesidir dediğimde ya yeter bu deprem de baydın, demişlerdi. Ben ama ısrarla Türkiye’nin beka meselesinin deprem olduğunu söylemiştim. Türkiye ile ilgili gelecekle ilgili tahminlerim, öngörülerimin çıktığını bütün millet biliyor zaten. Yani sokaklarda, Türkiye’de Kars’tan Edirne’ye Muharrem İnce haklıymış yazılarını görüyorum. Biz Memleket Partisi olarak geleceği konuşuyoruz. Geleceğimizi geri alacağız diyoruz. Tek başıma kalsam da bu doğruları söylemeye devam edeceğim."

İnce, Çankaya'da oyunu kullandıktan sonra Genel Merkeze geçeceğini belirtti.

 

Kaynak: Hibya
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar