Haber Hatay

Lütfü Savaş, Mahalle Ziyaretlerine Devam Ediyor

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Altınözü ilçesinde mahalle muhtarları ve sakinleri ile bir araya geldi.


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Altınözü ilçesinde mahalle muhtarları ve sakinleri ile bir araya geldi.

Dokuzdal, Yanıkpınar, Tokaçlı, Seferli, Babatorun ve Çetenli mahallerinde ziyaret gerçekleştiren Lütfü Savaş, deprem felaketinin ardından şehrin çok derin yaralar aldığını ve Hataylıların el birliği ile bu sıkıntıları aşacağına inandığını söyledi.

“HATAY HALKI BU ZOR ZAMANLARI HER ZAMAN OLDUĞU GİBİ BİRLİK VE BERABERLİK İÇİNDE AŞACAK”

Depremin ardından şehirden ayrılmadığını da sözlerine ekleyen Başkan Savaş, “Depremden kaynaklı medeniyetler şehri Hatay’ımızda maalesef çok kayıplarımız oldu ve halen tedavisi süren vatandaşlarımız var. Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak bizler de depremde birçok personelimizi kaybettik ve hastanede tedavisi devam eden personelimiz de var. Fakat depremin ilk gününden itibaren elimizden geldiğince personelimizle beraber çalışmalarımıza devam ettik. İnanıyorum ki Hatay halkı bu zor zamanları her zaman olduğu gibi birlik ve beraberlik içinde aşacak. Birbirimize destek olarak şehrimizi yeniden kuracağız” dedi.

Deprem sonrası gerçekleştirilen çalışmaları ve hazır olan projeleri de mahalle sakinleri ile paylaşan Savaş, vatandaşların istek ve önerilerini tek tek dinledi.

“ZEMİN VE BÖLGE DURUMUNA GÖRE İZİNLER VERİLECEK”

Hatay’daki imar ile alakalı bakanlıklarla görüşmeler gerçekleştirdiklerini de belirten Savaş, “ Hatay’ımız için birçok kurum, kuruluş ve akademisyenler görüşmelerimiz devam ediyor. Bakanlıklarla ve ilgili kurumlarla ilçelerde kuracağımız bürolarla yapılacak konutların sağlam, sağlıklı bölgelerde yapılması için zemin ve bölge durumuna göre izinler verilecek” açıklamalarında bulundu.

HATAY’IN ÜRÜNLERİNİ ALMAK İÇİN HERKESTEN DESTEK BEKLİYORUZ

Mahalle ziyaretlerinde Altınözü’nde yetiştirilen üreticilere destek verilmesi gerektiğini de sözlerine ekleyen Savaş, “ Depremde yaralarımızı sarmaya başlayalı beş ay oldu. Beş aydır şehrimizi tekrar ayağa kaldırmak için el birliğiyle çalışıyoruz. Hatay’ın kendine has güzellikleri ve özellikler var. Bunlardan bir tanesi de Altınözü biberi. Hatay’ımızın her tarafında bereket var. Çiftçimize hayırlı kazançlar diliyorum. Türkiye’de yaşayan hayırseverler ve tüketicilerimizden Hatay’da yetişen ürünleri almaları için desteklerini bekliyoruz. Hatay’daki gıda ve diğer ürünleri alın ve üreticimize destek olun” dedi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar