Haber Hatay

İYİ Parti Milletvekili Şefik Çirkin'den "Türkiyeli-Türk" Tartışmalarına Sert Tepki

İYİ Parti Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, "Türkiyeli" ifadesine karşı çıkarak, "Türk yoksa Türkiye de yoktur" dedi. Çirkin, İslamcılık üzerinden yapılan bu tür söylemlere tepki gösterdi.


İYİ Parti Hatay Milletvekili Şefik Çirkin, “Türkiyeli-Türk” söylemleri ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Çirkin: “Türkiyeli diyecekmişiz. Türk yoksa Türkiye de yoktur“ dedi.

KARŞI IRKÇILIK YAPMADIK, YAPTIRMAYIZ

Milletvekili Şefik Çirkin konuyla ilgili yaptığı açıklamada: “Anadolu’yu Müslümana yurt yapan biziz. Sadece biz değil, bize gelen Müslüman da huzuru burada buluyor. Şimdi bize kendinize TÜRK demeyin diyorlar. Türkiyeli diyecekmişiz… Türk yoksa Türkiye de yoktur. Üstelik bunu sözde İslamcılar en çok yapıyor. İslamcılık İslam’a hizmet eden bir milleti aşağılamak mıdır? Kusura bakmayın. Siz kendinize istediğinizi diyebilirsiniz. Biz kendimize Türk diyeceğiz ve bu kıyamete kadar sürecek. Ancak günü gelince kıyametten evvel kıyameti siz yaşayacaksınız. Biz kimseye karşı ırkçılık yapmadık, yaptırmayız. Dili, dini, mezhebi, ne olursa olsun herkesle kardeşiz. Aynı vatanın eşit sahipleriyiz ama bir avuç soysuz bunu bozmak istiyor. Bozmayacağız, bozdurmayacağız, ama birlikte hesap sormayı da unutmayacağız. Ne Mutlu Türküm Diyene” ifadelerini kullandı.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar