Haber Hatay

İskenderun Belediye Meclisi'nde Önemli Kararlar! 3 Madde Kabul Edildi, 6 Madde Ertelendi

İskenderun Belediye Meclisi, Mayıs ayı ikinci oturumunda bir araya geldi. Toplantıda, 9 gündem maddesi ele alındı.


İskenderun Belediye Meclisi, Mayıs ayı ikinci oturumunda bir önceki toplantıdan komisyonlara havale edilen 9 gündem maddesi için toplandı. İskenderun Belediye Başkanı Mehmet Dönmez başkanlığında gerçekleşen toplantıda 1/1000 Ölçekli İlave ve Revizyon Uygulama İmar Planı’nı kapsayan 6 gündem maddesi komisyon raporu meclise sunulmadığı için görüşülmezken, diğer 3 madde oybirliğiyle kabul edildi.

İskenderun Meydan Mahallesinde bulunan 3587 nolu parsel ve yakın çevresinin Park Alanı, Ticaret – Konut Alanı, Konut Alanı, İbadet Alanı olarak planlanmasına ilişkin hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı 2. askı ilan süresi içerisinde yapılan itirazların yanısıra İskenderun 3.Etap (Sarıseki Mahallesi), İskenderun 4.Etap (Bekbele Mahallesi), İskenderun 7.Etap (Cırtıman Mahallesi), İskenderun Pirinçlik (Büyükdere) Mahallesini kapsayan alana yönelik hazırlanan 6. Etap 1/1000 Ölçekli İlave ve Revizyon Uygulama İmar Planlarına askı sürecinde yapılan itirazların görüşülerek gerekli meclis kararının alınması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporları meclise sunulmadığı için gündem maddeleri görüşülmedi.

İskenderun 2.Etap (Azganlık Mahallesi) 1/1000 Ölçekli İlave ve Revizyon Uygulama İmar Planı, 03.01.2024 tarihinden itibaren 30 gün süre ile ilan edilmiş olup, askı ilan süresi içerisinde yapılan itirazların görüşülerek gerekli meclis kararının alınması ile ilgili İmar ve Şehircilik Müdürlüğü teklifi hakkındaki İmar Komisyonu Raporu, oy birliği ile kabul edildi.

İskenderun Aşkarbeyli Mahallesi 5797 parsel meri imar planında Yurt Alanı olarak planlı olan alanın yapılaşma koşullarının yeniden düzenlemesine yönelik hazırlanan 1/1000 Ölçekli Uygulama İmar Planı Değişikliği ile ilgili İmar Komisyonu Raporu ile Belediyenin 2023 Yılı Kesin Hesabının görüşülmesi ile ilgili Mali Hizmetler Müdürlüğü teklifi hakkındaki Plan ve Bütçe Komisyonu Raporu oy birliği ile kabul edildi.

Bir sonraki meclis toplantısının 4 Haziran 2024 Salı Günü saat 14.00’da İskenderun Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Salonunda yapılması kararlaştırıldı.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar