Haber Hatay

Hatay'da Esnafa Büyük Destek! Mehmet Öntürk'ten Müjdeli Haber

Deprem felaketinin ardından yaralarını saran Hatay'da esnafa bir destek de Cumhur İttifakı Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk'ten geldi.


Deprem felaketinin ardından devletimizin tüm imkanlarını seferber ettiği Hataylı esnaflara bir destek de Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk’ten geldi.

Deprem felaketinin akabinde Hatay’a yardım için seferber olan Öntürk, 1 Nisan itibariyle de Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak tüm imkanların esnafların emrinde olacağını açıkladı.

Prefabrik Çarşı ziyaretinde açıklama yapan Öntürk; “Esnaflarımız için 6180 prefabrik iş yeri yapıldı. Prefabrik iş yerlerinde elektrik, su ve yer ücretinin alınmayarak, giderleri devletimiz tarafından karşılanıyor. Ayrıca depremin ilk anından itibaren vergi ötelemesi, çek, senet tarihlerinin uzatılması, hibe ve destek kredileri ile devletimiz esnaflarımızın yaralarını sarmak için tüm imkânlarını seferber etti. Biz de Hatay Büyükşehir Belediyesi olarak 1 Nisan’dan itibaren esnafımızın yanında ve emrinde olacağız” dedi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar