Haber Hatay

Hatay'a 14,2 Milyar TL'lik Dev Kredi Müjdesi! Projeler Hazır, İhaleler Yakında

AK Parti Hatay Milletvekili Av. Adem Yeşildal, Hatay'a adeta bir can suyu olacak 14,2 milyar TL'lik Dünya Bankası kredisinin müjdesini verdi.


AK Parti Hatay Milletvekili Av. Adem Yeşildal, Dünya Bankası’ndan gönderilecek 14.2 Milyar TL’lik kredinin Hatay için kullanılacağını söyledi.

Bu kredinin bir önceki dönemde HBB meclisinde tüm üyelerin oy birliği ile onaylandığının da altını çizen Yeşildal; “Şimdi bizim elde ettiğimiz özel bir kredi var. Dünya Bankası’ndan gelen 14,2 milyar lirayı Hatay için kullanacağız. Projelerimiz hazır. Haberlerde yaratılan algı doğru değildir. 14.2 Milyar TL kredi daha önce Hatay’da kullanılmak üzere bir önceki dönemde elde edildi ve HBB meclis üyelerinin tamamının oy birliği ile verdiği onay sonucu, kalem kalem belirlenmiş projelerde harcanmak üzere hayata geçirilmiştir.

Biz bu ülkede birlik ve beraberlik içinde “ Biz” duygusuyla hareket etmeliyiz. AK Parti öncesinde kredi yok AK Parti sonrasında kredi var gibi bir algı yaratmak doğru değildir.

Hatay’a hizmetlerimiz dün olduğu gibi bugün ve yarın da devam edecek. Hatay konusu partiler üstü ortak akıl ile ele alınmalıdır” ifadelerini kullandı.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar