Haber Hatay

Dörtyol'da Coşku: CHP Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş'a Yoğun İlgi

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş, Dörtyol'da düzenlenen halk toplantıları ve esnaf ziyaretlerinde yoğun ilgi gördü.


Hatay’ın bütün ilçelerini karış karış gezmeye devam eden Cumhuriyet Halk Partisi Büyükşehir Belediye Başkan adayı Doç. Dr. Lütfü Savaş Dörtyol’da coşkulu vatandaş topluluğu yoğun ilgi gösterdi.

Vatandaşların yanlarında olduğunu hissettirmek ve taleplerini dinlemek amacıyla Dörtyol ilçesindeki hemşehrileri ile bir araya gelerek halk toplantılarına katılan Savaş, esnafları da gezerek sorunlarını dinledi.
Savaş, mahalle ziyaretleri sırasında Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Dörtyol Seçim İrtibat Bürosunun açılışına katılarak binlerce hemşehrisi ile buluştu. Açılışta Başkan Savaş’a tezahürat ve meşalelerle görkemli karşılama yapıldı.

Açılışa, Erzin Belediye Başkanı Ökkeş Elmasoğlu, CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur, Nermin Yıldırım Kara, eski CHP Hatay Milletvekili İsmet Tokdemir, CHP Hatay İl Başkanı Hakan Tiryaki, İlçe Başkanı Muhammer Bedir, CHP Dörtyol Belediye Başkan adayı Dr. Bahadır Amaç ve Dörtyol halkı katıldı.

Binlerce vatandaşın katıldığı açılış konuşmasında birlik beraberlik mesajı veren Başkan Savaş, Dörtyol’un altyapısı hakkında daha sağlıklı bir içme suyu isale hattı ile depo projelerinin başlayacağının müjdesini verdi.

“İÇME SUYU HATTI VE BETON ASFALT DÖRTYOL’A HAYIRLI OLSUN”

Söz verdikleri gibi içme suyu isale hattı ve depolarını tamamlayacaklarının altını çizen HBB Başkanı Savaş “Bahar bitmeden kazmayı vuruyoruz. Hayırlı uğurlu olsun Dörtyol. Ayrıca doğalgaz çalışmalarının tamamlanması ile Erzin Dörtyol arasındaki yolun asfaltlanacağının da sözünü veriyoruz” dedi.

“KİMSEYİ AYIRMA YETKİMİZ YOK!”

Her fırsatta eşit hizmet anlayışını benimsediğini vurgulayan Başkan Savaş, “Biz doktorlar kimseyi ayırma yetkimiz yoktur. İnsanlar arasında sağcı, solcu, milliyetçi, muhafazakâr ve sosyal demokrat diyerek ayırmayız. Doktorlar eğitim alırken insanlık için de eğitim alıyoruz. Eşit bir şekilde yardım etmek için çalışıyoruz. Doktorun gecesi gündüzü yoktur. Of demeden herkese bakmakla yükümlüdür” diye konuştu.

CHP Hatay Milletvekilleri Mehmet Güzelmansur ve Nermin Yıldırım Kara, önemli bir seçim maratonu geçirdiklerini belirterek bu süreçte daima Başkan Savaş’ın ve Bahadır Amaç’ın yanında olduklarını ifade etti.
Yapılan konuşmaların ardından Dörtyol Seçim İrtibat Bürosunun açılışı, dualar eşliğinde ve kurdele kesimiyle yapıldı.

Ziyaretlerine Altınçağ, Kuzuculu, Yeniyurt ve Hurmalık Mahallelerinde düzenlenen halk toplantıları ile devam eden Savaş, bölge halkının sorunlarını ve taleplerini yerinde dinleyerek gerekli görüşmeler gerçekleştirdi.
Ardından bölgede ticaret yapan esnaflar ve Mahalle Muhtarları ile bir araya gelerek teker teker sorunlarını dinledi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar