Haber Hatay

Deprem Bölgelerinde İş Gücü Açığı Hükümlülerle Çözülecek!

CHP Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanun'da değişiklik öngören bir kanun teklifi verdi.


CHP Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu, Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkındaki Kanun’da değişiklik yapılması ile ilgili Kanun Teklifi verdi.
Hatay Milletvekili Servet Mullaoğlu, hükümlülerin topluma kazandırılması, ekonomiye yük olmak yerine destek olmaları ve aynı zamanda deprem bölgelerindeki iş gücü açığının giderilmesi amacıyla hükümlülerin istemeleri halinde denetimli serbestlik sürelerini deprem bölgelerinde ücret karşılığında çalışarak geçirebilmeleri amacıyla TBMM Başkanlığı’na Kanun Teklifi verdi.

Açık ve kapalı cezaevlerindeki hükümlü sayılarının cezaevleri kapasitelerinin çok üzerinde olduğunu belirten Mullaoğlu, verdiği Kanun Teklifi ile açık cezaevlerindeki hükümlülerin denetimli serbestlik sürelerinin üç yıldan bir yıla düşürüldüğünü ve bu sürenin tekrar üç yıla çıkarılmasını istedi.

Servet Mullaoğlu, cezaevlerinde yaşanan yoğunluğun önlenmesi, deprem bölgelerinde ihtiyaç duyulan iş gücü açığının giderilmesi ve hükümlülerin topluma kazandırılmasını sağlayacak olan bu Kanun Teklifinin yasalaşmasını beklediğini ifade etti.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar