Haber Hatay

CHP'li Meclis Üyesinden Dikkatsiz Yıkımlara Tepki

CHP’li Meclis üyesi Mecit Bogusoğlu, İskenderun’da yıkımların yapıldığını, ancak bunu mecliste konuşamadıklarını belirterek yıkım firmalarının yarattığı olumsuzluklara dikkat çekti.


Kahramanmaraş merkezli 6 Şubat depremlerinin yıktığı İskenderun’da ağır hasarlı binaların yıkımını, enkaz kaldırma çalışmalarını gerçekleştiren firmaların verdiği rahatsızlığın boyutuna işaret eden CHP’li Meclis üyesi Bogusoğlu “Bakınız İskenderun’da yıkımlar yapılıyor. Burası şantiye mi? Adamlar binayı yıkıyorlar, yıktıkları yerde demirlerini çıkartmak için on beş yirmi gün tak-tuk, tak iş makineleriyle zemine vuruyorlar, bu ne ya? Burası şantiye mi, demir çelik sanayi mi?” diye tepki gösterdi.

BU HIZLA BEŞ YILDA BİTMEZ!

İnsanların kendilerini arayarak bu ses, gürültü, toz toprak nedir diye sorduğuna vurgu yapan CHP’li Bogusoğlu “Bir su sıkmıyorlar, öyle bir şey yoktur. Biz bunları gündeme getirip konuşacağımıza, İskenderun’un en önemli konuları aslında bunlar. Bugün yaşanan sıkıntıların tamamı, bu gidişle İskenderun’da yalnız İskenderun’dan bahsediyorum."

"Bu yıkımların kaldırılması bu hızla, eğer gerçekten ve gerçekten bu binaların, enkazlarına yerinden kaldırılması çok uzun sürer. Adamlar temelin içine iniyorlar, bir metre aşağıdaki demiri çıkarmak için… Yok böyle bir şey arkadaşlar. Burada insanlar yaşıyorlar, bu beş yılda bitmez, bu hızla beş yılda bitmez! Bizim elimiz bağlı mı, bunlar kafalarına göre takılabilirler mi? Ben teknik olarak bilmiyorum. Siz biliyorsunuz, koskoca belediyesiniz. Nasıl müsaade edersiniz böyle bir şeye ya ” diye konuştu.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar