Haber Hatay

CHP'den Hatay Açıklaması: Lütfü Savaş'a Alternatif Bulunamadı!

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için Lütfü Savaş'a alternatif bir isim bulunamadığını açıkladı.


CHP Genel Başkanı Özgür ÖzelHatay Büyükşehir Belediye Başkanı adaylığı için Lütfü Savaş’a alternatif bir isim bulunamadığını belirterek, son kararı yarın partinin vereceğini açıkladı. Özel, İzmir Dikili’de halk buluşması etkinliğine gazetecilerin sorularına cevaplarken, Lütfü Savaş’ın seçim videosunda neden yer almadığına da açıklık getirdi.

Aday belirleme sürecinde yapay zekadan faydalanıldığı yönündeki açıklamalarla ilgili değerlendirmesini sorması üzerine Özel, 2019 seçimleri öncesindeki anketlerin 20-25 katı kadar anket yaptıklarını, telefon yöntemli anketlerde yapay zekanın da kullanıldığını anlattı.

“Lütfü Savaş hatasız değildir”

CHP’nin seçim klibinde Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı adayı Lütfü Savaş’ın yer almamasının nedeninin sorulması üzerine Özel, Lütfü Savaş’ın deprem nedeniyle kendisinin “müzikli, çalgılı bir klipte oynamasının doğru olmayacağını” söylediğini, kendisine hak verdiğini söyledi.

“Hatay’la ilgili belirsizlik devam mı?” sorusu üzerine Özel, Hatay’da beşinci anket için sahada olduklarını belirterek, şunları kaydetti; “Hatay için Lütfü Savaş’tan daha beğenilen bir alternatif ürettiğimiz anda Lütfü Savaş da zaten buna ‘hayır’ demiyor. Ancak şu ana kadar yaptığımız bütün ölçümlerde Hataylılar için Lütfü Savaş’a bir alternatif geliştiremedik. Bu konuda gerçekten çaba içindeyiz, son kararı yarın partimiz verecek. Lütfü Savaş hatasız değildir. Eleştiriden muaf değildir ama Lütfi Savaş yaşananların tamamının sorumlusu ve bu meselenin günah keçisi de değildir” dedi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar