Haber Hatay

CHP'de Yarın Kritik Toplantılar: Hatay Adayı ve Anketler Tartışma Konusu

CHP'de Hatay adayı Lütfü Savaş tartışması yarın MYK ve PM toplantılarında ele alınacak. Genel Başkan Özgür Özel, anketlerde olumsuzluk halinde müdahale edileceğini açıkladı.


CHP'de yarın 2 önemli toplantı var. Önce Merkez Yönetimi Kurulu (MYK) ardından da Parti Meclisi (PM) toplanacak. Yeni adayların belirleneceği toplantıda, Hatay'da yeniden aday gösterilmesi tartışmaya yol açan Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'a yönelik protestolar da ele alınacak. Kritik toplantılar öncesi, CHP Genel Başkanı Özgür Özel, anketlerde olumsuz bir durum görüldüğünde müdahale edileceğini dile getirdi.

6 Şubat depremlerinin birinci yıl dönümünde Hatay'da protesto edilen Büyükşehir Belediye Başkanı Lütfü Savaş'ın CHP tarafından yeniden aday gösterilmesi bir süredir tartışma konusu.

Konu, önce Merkez Yönetim Kurulu (MYK) ardından da Parti Meclisi (PM) toplantılarında ele alınacak.

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, aday gösterilen isimler için de anket yaptırıldığını ve olumsuz geri dönüş almaları durumunda müdahale edeceklerini söyledi.

"MİNNETİMİZ YOKTUR"

Özel, Dem Parti'nin yerel seçime kendi adayları ile girme kararını da değerlendirdi.

"Bizim kimsenin çıkaracağı adaya da çıkardığı adaya da lafımız da minnetimiz de yoktur." ifadelerin kullanan CHP lideri, "Aday çıkarmama durumunda dünya kadar bize hakaret edenlerin, bu millete özür borçları vardır." dedi.

Özel ve Memleket Partisi Genel Başkanı Muharrem İnce, Eski CHP Genel Başkanı Deniz Baykal'ın vefatının 1. yıl dönümü dolayısıyla Devlet Mezarlığı'nda düzenlenen törene katıldı.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar