Haber Hatay

Belen Belediye Başkanı Gül'den MMK Metalurji Grevine Destek

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, MMK Metalurji'de ücret zammında anlaşma sağlanamaması üzerine grev yapan çalışanlara destek verdi.


Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, MMK Metalurji’de toplu iş sözleşmesi görüşmelerinde, ücret zammında anlaşma sağlanamaması üzerine grev yapan çalışanlara destek verdi. Toplumsal adalet ve işçi haklarına olan inancı doğrultusunda işçilerin sonuna kadar yanlarında olduğunu ifade eden Başkan Gül, taraflar arasında adil bir anlaşma sağlanana kadar da desteğe devam edeceğinin altını çizdi.

Emeği en yüce değer olduğu ilkesine inandığını belirten Başkan Gül açıklamasında, “Özçelik-İş Sendikası ile MMK Metalurji fabrikası arasında süregelen 6. Dönem Toplu İş Sözleşme sürecinde, İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ve şube yönetiminin 6 aydır işverenle yaptıkları görüşmelerde anlaşma sağlanamaması üzerine alınan grev kararına, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül olarak, işçi kardeşlerimin yanlarında olduğumu, buradan belirtmek isterim.

Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, MMK Metalurji'de ücret zammında anlaşma sağlanamaması üzerine grev yapan çalışanlara destek verdi.

İşçilerin haklarını korumak ve adil bir çalışma ortamı sağlamak, toplumumuzun temel değerlerinden biridir. Bu nedenle, sendikanın ve işçilerin meşru taleplerine destek olmak ve sadece alın teri ve emeklerinin karşılığını almak isteyen işçilerimizin, çalışmalarının karşılığını alabilmeleri ve insanca yaşayabilecekleri koşullara sahip olmaları, en temel haklarıdır. Günümüz ekonomik şartları da göz önüne alındığında taleplerinin göz ardı edilmeden karşılıklı olarak bir an önce anlaşma sağlanmalı ve olumsuz bir durumun yaşanmaması hepimizin ortak dileğidir. Görüşmelerin sonuçsuz kalması sadece işçileri değil, aynı zamanda bölge ekonomisini ve toplumsal dengeleri de olumsuz etkileyebilecek bir durumdur. Bu sebeple, taraflar arasında adil bir anlaşma sağlanana kadar işçilerin mücadelesine tam destek vermeye devam edeceğim. Belen Belediye Başkanı olarak, işçi kardeşlerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha vurguluyor, toplumsal dayanışma ve adalet duygularımızla hareket etmeye devam edeceğimizi belirtmek istiyorum” dedi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar