Haber Hatay

AK Partili Belediye Başkanı'ndan Ayrımcı Sözler: Alevilerden Özür Diledi

Hatay'ın Hassa ilçesinde AK Parti'den belediye başkanlığı seçimi kazanan Selahattin Çolak, kendisine oy vermeyenlere ve Alevilere yönelik ayrımcı ifadeleri nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildi.


Hatay’ın Hassa ilçesinde belediye başkanlığı seçimin kazanan AK Partili Selahattin Çolak, kendisine oy vermeyenlere ve Alevilere yönelik ayrımcı ifadeleri nedeniyle disiplin kuruluna sevk edildi.

Tepkilerin ardından Facebook hesabından açıklama yapan Selahattin Çolak, Alevilerden özür diledi.

Çolak, “Seçim akşamı Hassa’da yaptığım bir konuşmamda kastı aşan talihsiz beyanlarım yüzünden çok üzgünüm. Bu sözlerimden dolayı Samandağlı hemşerilerim başta olmak üzere tüm Alevi kardeşlerimizden çok özür dilerim” dedi.

Hoşgörü ve kardeşliğin siyasetin üstünde olduğunu belirten Çolak, “Hatay’ımızın hoşgörü, kardeşlik ve beraberliği tüm siyasi sonuçların ve makamların üstündedir. Kurulduğu günden beri toplumumuzun her kesimini hoşgörü ve birliktelikle kucaklayan, 85 milyon vatandaşımızın tamamını kardeş bilen AK Parti ailemizden ve Cumhur İttifakı tabanımızdan da bu üzücü ve talihsiz bir açıklamalarım dolayısıyla karşı karşıya kaldıkları durum için özür diliyorum” diye konuştu.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar