Haber Hatay

Zorlu Çocuk Tiyatrosu 23 Nisan'da Hatay'da!

Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi "Lunapark Gezegeni" oyunuyla Hatay'daki çocuklara moral olacak.


Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı öncesi “Lunapark Gezegeni” oyunu ile Hatay’lı çocuklara moral olacak.

Mehmet Zorlu Vakfı tarafından, çocuklara tiyatroyu tanıtmak ve sevdirmek amacıyla 2003 yılında kurulan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, 6 Şubat’ta meydana gelen depremlerden etkilenen çocukların yanında olmak amacıyla 15 ve 16 Nisan’da Hatay’daki çocukların yüzünü güldürecek.

20 yılı aşkın süredir 2.100’e yakın sahneleme ile 1 milyondan fazla çocuğa erişen Zorlu Çocuk Tiyatrosu, tiyatronun iyi­leştirici gücüne olan inançla 15 Nisan’da  Belen Gazi Abdurahman Paşa İlkokulu’nda ve Sebati Gönenç İlkokulu’nda toplam iki gösteri yapacak.

16 Nisan’da ise Samandağ Mağaracık Ortaokulu’unda ve Mağaracık İlkokulu’nda iki ayrı gösteri yapacak olan Zorlu Çocuk Tiyatrosu, Hatay’da toplamda 800 öğrenciyi ağırlayacak.

Turne kapsamında ilk gösterimini 15-16 Nisan’da Hatay’da da sergileyecek olan Lunapark Gezegeni oyununun sonraki durakları Kahramanmaraş ve Gaziantep olacak.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar