Haber Hatay

Hatay Büyükşehir Belediyesi'nden Hıdırellez'de Çocuklara Özel Etkinlik!

Hatay Büyükşehir Belediyesi, her yıl olduğu gibi bu sene de 5 Mayıs'ı 6 Mayıs'a bağlayan Hıdırellez gecesinde çocuklara özel bir etkinlik düzenledi.


 

Hatay Büyükşehir Belediyesi her yıl 5 Mayıs’ı 6 Mayıs’a bağlayan gecede kutlanan Hıdırellez Günü dolayısıyla çocuklara özel etkinlik düzenledi.

HBB Kültür ve Sosyal İşler Daire Başkanlığı tarafından 4-6 yaş grubu öğrencilerinin okul öncesi eğitim ihtiyaçlarını karşılamak üzere oluşturulan ‘Oyun Odası’nda eğitim gören 28 öğrenciye Hıdırellez Günü etkinliği gerçekleştirildi

DİLEKLERİNİ RESMEDİP DİLEK AĞACINA ASTILAR

Etkinlik çerçevesinde oyun odası sınıflarında eğitim gören minik öğrenciler tarafından dilek resimleri çizildi. Minikler “Yeni bir evim olsun istiyorum”, “Odam olsun istiyorum”, “Dedem geri gelsin”, Her şeyin çok farklı olmasını istiyorum.” gibi birbirinden masum ve duygusal dilekleri için hazırladıkları resimlerini gerçekleşmesi ümidiyle sembolik olarak oluşturulan ağaca astı.

Yetkililer, Hatay Büyükşehir Belediyesi ve Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol ile oluşturulan ‘Oyun Odası’nda gerçekleştirilen çeşitli etkinliklerle çocukların eğitim hayatına hazırlanmaya çalışıldığını ifade etti.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar