Haber Hatay

Zonguldaklı Madenciler Depremde Hayatını Kaybedenleri Andı

Kahramanmaraş merkezli depremlerde arama kurtarma çalışmalarına katılan ve birçok can kurtaran Zonguldaklı madenciler, depremin birinci yılında hayatını kaybedenleri andı.


Kahramanmaraşlı merkezli depremlerden etkilenen bölgede arama kurtarma çalışmalarına katılarak birçok kişinin enkazdan çıkarılmasını sağlayan Zonguldaklı madenciler, hayatını kaybedenleri andı.

Türkiye Taşkömürü Kurumu (TTK) Karadon ve Kozlu müessese müdürlüklerinde düzenlenen törenlerde, 6 Şubat 2023’teki 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremlerde yaşamını yitirenler için saygı duruşunda bulunuldu, Kur'an-ı Kerim okundu ve dua edildi.

Kahramanmaraş merkezli depremlerde arama kurtarma çalışmalarına katılan ve birçok can kurtaran Zonguldaklı madenciler, depremin birinci yılında hayatını kaybedenleri andı.

"ORADAKİ ACILARI UNUTMADIK"

Hatay’daki arama kurtarma çalışmalarına katılan maden işçisi Gökay Demir, gazetecilere, tecrübelerine dayanarak domuz damı ve tahkimatımızı yaparak vatandaşları kurtarmaya çalıştıklarını belirterek, “Oradaki acıları unutamadık, hala aklımızda ve kalbimizde. Çok üzücü bir olay. Ölenlere Allah'tan rahmet diliyorum.” diye konuştu.

Madenci Hasan Dernek de depremin ardından 1 yıl geçse de hiçbir zaman unutmadığına değinerek, afet bölgesinde ellerinden geleni yapmaya çalıştıklarını, olan imkanları kullanarak vatandaşları enkazdan çıkardıklarını ifade etti.

Barış Akyıldız ise bir daha böyle acıların yaşanmamasını temenni ederek, yaşamını yitirenlere Allah'tan rahmet diledi.

Törene, maden işçilerinin yanı sıra Genel Maden İşçileri Sendikası (GMİS) Genel Başkanı Hakan Yeşil, kurum amirleri ve davetliler katıldı.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar