Haber Hatay

Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit sayısı 9'a yükseldi! Kahraman askerlerimizin kimlikleri de belli oldu

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde PKK/YPG’li teröristler ile çıkan çatışmada şehit düşen askerlerimizin sayısı 9’a yükseldi. Şehit olan askerlerimizin kimlikleri de belli oldu.


Pençe-Kilit Harekatı bölgesinde şehit düşen askerlerimizin sayısı 9’a yükseldi. Ayrıca Milli Savunma Bakanlığı vatan için şehadete eren aziz şehitlerimizin isimlerini de sosyal medya hesabından duyurdu
Şehit sayısı 9’a yükseldi! Kahraman askerlerimizin kimlikleri belli oldu..

Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde yoğun sisten faydalanarak sızma girişiminde bulunmak isteyen PKK/YPG’li teröristler ile kahraman Türk askeri arasında çatışma çıkmıştı. Çıkan çatışmada 9 kahraman vatan evladı şehadete erdi.

Şehit olan askerlerimizin sayısını Milli Savunma Bakanlığı sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşım ile duyurdu. Bakanlık tarafından yapılan paylaşımda şu ifadelere yer verildi:

“Pençe-Kilit Harekâtı bölgesinde 12 Ocak 2024 tarihinde bir üs bölgemize sızmaya çalışan teröristlerle çıkan çatışmada yaralanan bir silah arkadaşımız daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olmuş, şehit olan kahraman silah arkadaşlarımızın sayısı dokuza yükselmiştir. Bölgede operasyonlar devam etmektedir. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu olayda hayatını kaybeden aziz şehidimize Allah’tan rahmet, kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile asil milletimize başsağlığı ve sabır dileriz.”

KAHRAMAN ASKERLERİMİZİN KİMLİKLERİ BELLİ OLDU

Öte yandan Şehit düşen askerlerimizin kimliği de belli oldu. Yine bakanlık tarafından yapılan açıklamaya göre, kahramanca savaşarak şehit düşen askerlerimizin isimleri ise şu şekilde:
Piyade Üsteğmen Gökhan Delen
Piyade Uzman Çavuş Serkan Sayin
Piyade Sözleşmeli Er Müslüm Özdemir
Piyade Sözleşmeli Er Kemal Batur
Piyade Sözleşmeli Er Emrullah Gülmez
Piyade Uzman Çavuş Hakan Gün
Piyade Uzman Çavuş Ahmet Köroğlu
İstihkam Sözleşmeli Er Murat Atar
İstihkam Sözleşmeli Er Muhammed Tunahan Evcin.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar