Haber Hatay

Hatay'ın Felaketten Sağ Kalkan Atatürk Fotoğraflarıyla Anılan 10 Kasım

Antakya Ticaret ve Sanayi Odası, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün sonsuzluğa uğurlanışının 85. yıl dönümünde, 10 Kasım'ı unutulmaz kılan etkileyici bir video ile duygu dolu anlar yaşattı.


Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü sonsuzluğa uğurlanışının 85’inci yılında anan Antakya Ticaret ve Sanayi Odası’nın 10 Kasım videosu adeta kalplere dokundu. ‘Şahsi meselem dediği’ Hatay’ın 6 Şubatta yaşanan asrın felaketinde enkaz haline dönen görüntüsü ile enkazlar arasında sağlam kalan Atatürk fotoğraflarının kurgulandığı videoda, “Atatürk’ün fikirleri, O’nun emaneti Türkiye Cumhuriyeti ile ‘şahsi meselem dediği Hatay ilelebet yaşayacak“ mesajı verildi.

‘Korkma çocuk; hem Hatay hem de Atatürk yaşıyor. Çünkü fikirler ölmez!!’ notuyla paylaşılan videoda, “Ağlama çocuk; en zor günlerde bile unutmadıysak O’nu, yüzümüzü her döndüğümüz yerde O’nun adını görmek istiyorsak, hala medeniyetten ve özgürlükten vazgeçmeyenler ve sen varsan ağlama çocuk.. Yürüdüğümüz yolda inancımızdı onu yıldırmayan. O gün başardık, bugün de seninle başaracağız. Her dediği olmadı mı çocuk? Türkiye Cumhuriyeti ilelebet yaşarken şahsi meselesine senaryo gereği değil, gerçekten sahip çıkma sırası sende şimdi. Hatay sadece bir şehir, Atatürk sadece bir beden değil. Fikirlerimizdi… Unutma çocuk hem Hatay, hem Atatürk yaşayacak. Çünkü fikirler ölmez!” ifadeleri izleyenleri duygulandırdı.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar