Haber Hatay

Hatay'da Hamursuz Bayramı Coşkusu! Başkan Öntürk'ten Kutlama Mesajı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, bir mesaj yayımlayarak ilimizde yaşayan Musevi vatandaşlarımızın Hamursuz Bayramı'nı kutladı.


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk, bir mesaj yayımlayarak ilimizde yaşayan Musevi vatandaşlarımızın Hamursuz Bayramı’nı kutladı.
HBB Başkanı Öntürk, Hamursuz Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

Hatay’ın hoşgörü iklimi içerisinde yüzyıllardır kardeşlik ve dayanışma duyguları içinde bir arada yaşadığımız, aynı keder ve sevinçleri paylaştığımız Musevi vatandaşlarımızın Hamursuz Bayramı’nı gönülden kutlarım. Tüm hemşehrilerimizin kökenleri, inançları ve kültürleri ne olursa olsun, dini bayramlarımızı aynı coşku ve birliktelik duyguları ile kutlamaktayız. Geçmişte olduğu gibi, gelecekte de daima gücümüzün kaynağı olan farklılıklarımız, ilimizde mevcut barış, kardeşlik ve hoşgörü ortamını perçinleyen, aramızdaki birlik ve beraberlik duygularını kuvvetlendiren en müstesna zenginliğimizi teşkil etmektedir. Karşılıklı saygı ve sevgi temelinde yükselen bu zenginlik, aynı zamanda ilimizin aydınlık geleceğinin teminatlarından biridir. Hatay’daki barış ve sevgi ikliminin tüm dünyaya huzur getirmesini dileyerek Musevi vatandaşlarımızın Hamursuz Bayramı’nı kutlar; sağlıklı, huzur dolu bir bayram dilerim.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar