Haber Hatay

Hatay Büyükşehir Belediye Adayı Öntürk'ten Ramazan Mesajı

Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, Ramazan ayının tüm İslam alemine mübarek olması temennilerini iletti.


Cumhur İttifakı Hatay Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Öntürk, mübarek Ramazan ayının tüm İslam alemine mübarek olması temennilerini iletti.

Deprem felaketinde kaybedilen canlardan yoksun olarak bu yıl ikinci Ramazan ayını geçireceklerini hatırlatan Öntürk; “İslam Âlemi’nin özlemle beklediği, başı rahmet, ortası mağfiret sonu cehennem azabından kurtuluş olan on bir ayın sultanı Ramazan-ı Şerif’e kavuşmanın mutluluğu içerisindeyiz. Derin bir manevi iklimi teneffüs edeceğimiz, on bir ayın sultanı Ramazan ayının gelmesi ile dinimizde ve kültürümüzde büyük bir yere sahip yardımlaşma ve paylaşma konularındaki hassasiyet daha da artmaktadır. Ramazan; paylaşmak, paylaşarak çoğalmak demektir. Hiç şüphesiz Ramazan ayının manevî atmosferi, yapılan yardımları da bereketlendirmektedir.

Bizler komşusu açken kendisi tok yatan bizden değildir diyen peygamberin nesilleri olarak soframızı ihtiyaç sahipleri ile paylaşmalı, Ramazan’ın bereketini en derin hücrelerimize kadar yaşamalıyız. 6 Şubat deprem felaketinde kaybettiğimiz binlerce canımızın derin hüznünü bu yıl da yaşamaktayız. Onların manevi huzurlarında Hatay’ı ayağa kaldırmak için canla başla çalışacağız.

Güzelliklerle dolu olan bu rahmet ve mağfiret ayında kalplerimizden sevgiyi, sofralarımızdan bereketi, evlerimizden huzur ve saadeti eksik etmemesini Yüce Allah’tan niyaz ediyorum. Müslüman âleminin ve tüm vatandaşlarımızın Ramazan Ayını tebrik ediyorum” ifadelerini kullandı.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar