Haber Hatay

Hatay'a seçim için istifa eden vali'nin yerine nihayet yenisi geldi

6 Şubat depreminden kısa süre sonar görevinden istifa ederek AKP’den Sivas milletvekili aday adayı olan Rahmi Doğan’ın yerine Hatay Valiliğine MUSTAFA MASATLI atandı


Hatay’ın yeni valisi Mustafa Masatlı:1969 -Çorum’-Sungurlu doğumlu.İlk, Orta ve Lise öğrenimini Ankara ve Sungurlu’da tamamlayan Mustafa Masatlı, İstanbul Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi Kamu Yönetimi Bölümünü bitirdi. Cumhuriyet Üniversitesi Yönetim ve Çalışma Sosyolojisi Ana Bilim Dalında Yüksek Lisans yaptı.

Mülki İdare Mesleğine 1994 yılında Tokat Kaymakam Adayı olarak başladı. 8 ay süre ile İngiltere’de bulundu. Küre (Kastamonu) ve Yapraklı (Çankırı) Kaymakam Vekili olarak çalıştı. Ulaş (Sivas), Bahçesaray (Van), Demre (Antalya), Alaçam (Samsun), Gerede (Bolu) Kaymakamlıkları, Tekirdağ Vali Yardımcılığı ve Tekirdağ İl Özel İdare Genel Sekreterliği, Kayseri Vali Yardımcılığı, Mustafakemalpaşa Kaymakamlığı (Bursa) görevlerinde bulundu.

2018-2020 yıllarında Ardahan ,2020 yılından beri de Amasya Valisi olarak görev yapan Mustafa Masatlı, evli ve 3 çocuk babası.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar