Haber Hatay

Dörtyol'da Renkli Duvarlar Çocuklara Şifa Oluyor: "Mutlu Çocuklar" Projesi Hayata Geçti

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Dörtyol Devlet Hastanesi ve Dörtyol Kara Hasan Paşa Ortaokulu'nun ortaklaşa yürüttüğü "Mutlu Çocuklar" projesi kapsamında hastane duvarlarını renklendirdi


İskenderun Teknik Üniversitesi(İSTE), Dörtyol Devlet Hastanesi ve Dörtyol Kara Hasan Paşa Ortaokulu iş birliğiyle planlanan ‘Mutlu Çocuklar’ sosyal sorumluluk projesi hayata geçti.

Mart ayında protokolü imzalanan ve “Dörtyol Devlet Hastanesi’nde Çocukların ayaktan ve yatarak tedavileri esnasında hastaneye uyum sürecini kolaylaştırmak, sosyal gelişimlerinin sekteye uğramaması için gerekli önlemlerin alınmasını sağlamak, hastanede yatış sürecinin çocuk, hasta ve ailesi için en az örseleyici ve en yüksek verimlilik ile geçmesini sağlamasını hedefleyen proje kapsamında ilk olarak Dörtyol Devlet Hastanesi Çocuk Hastalıkları Bölümünün poliklinik duvarlarına çeşitli çizgi film karakterleri resmedildi. Çizim ve boyama faaliyetleri tamamlanan projenin sonraki aşamasında etkinliklere geçilecek. Etkinlikler aşamasında ise projenin İSTE ortağı Öğr. Gör. Burcu Güngör Önlen koordinatörlüğünde Dörtyol Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulu öğrencileri görev alacak.

İskenderun Teknik Üniversitesi (İSTE), Dörtyol Devlet Hastanesi ve Dörtyol Kara Hasan Paşa Ortaokulu'nun ortaklaşa yürüttüğü "Mutlu Çocuklar" projesi kapsamında hastane duvarlarını renklendirdi

Proje yürütücülüğünü Dörtyol Kara Hasan Paşa Ortaokulundan Maksut Önlen ve Figen Baysal’ın yaptığı Mutlu Çocuklar Projesinde, proje ortakları olarak Dörtyol Devlet Hastanesinden Poliklinikler Sorumlusu Betül Baysal ve İSTE Dörtyol Sağlık Hizmetleri Meslek Yüksek Okulundan Öğr. Gör. Burcu Güngör Önlen katkı sunuyor.

Bu anlamlı projede emeği geçen herkese teşekkür eden İSTE Rektörü Prof. Dr. Tolga Depci “Her anne baba için çocukları biriciktir ve hepimizin ortak dileği onların sağlık ve mutluluğudur. Yolu hastaneden geçmek zorundan olan çocuklara ve ebeveynlere destek sunulan projede ilk aşama başarıyla tamamlandı. Diğer aşamaların da verimli şekilde tamamlanmasını dilerim” değerlendirmesinde bulundu.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar