Haber Hatay

Defne Belediyesi'nden 500 Konteyner Hibesi

Defne Belediyesi, belediyenin girişimleri ve yurt dışı kaynaklı yardımlaşma kuruluşunun destekleri ile vatandaşlara kullanımına sunmak üzere 500 konteyner hibe etti.


Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, belediyenin girişimleri ve yurt dışı kaynaklı yardımlaşma kuruluşunun destekleri ile vatandaşlara kullanımına sunmak üzere belediyeye 500 konteyner hibe edildiğini söyledi.

Başkan İbrahim Güzel, yaptığı açıklamada, AFAD tarafından hak sahibi olan vatandaşların faydalanabileceği, değeri 120 bin TL olan bireysel konteynerler için başvuruları beklediklerini belirtti.

Vatandaşların, vinç ile taşıma ücreti ödemeyle karşı karşıya bırakmamak için konteynerleri belirtecekleri adrese kadar getireceklerini belirten Defne Belediye Başkanı İbrahim Güzel, “Bu zor günlerde halkımızın yanında olmak için elimizden gelen çabayı göstermeye devam ediyoruz. Ön başvuru için Defne Belediyesi Halk Masası 444 53 24’ü arayabilir, Defne Kaymakamlığı’na başvuru yapabilirsiniz. Kira desteği alanların konteyner talebinde bulunması durumunda kira desteği ödemesi kesilecektir” diye konuştu.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar