Haber Hatay

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan 201 Vakıf Eserin Toplu Açılışı: Sarımiye Camii de Yeniden Işıldıyor!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, "Vakıflar Genel Müdürlüğünün Kuruluşunun 100. Yılı" temalı Vakıf Haftası kapsamında 201 vakıf eserinin toplu açılış törenine katılacak.


“Vakıflar Genel Müdürlüğünün Kuruluşunun 100. Yılı” temasıyla 06-10 Mayıs 2024 tarihleri arasında kutlanacak olan Vakıf Haftası etkinlikleri kapsamında, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımı ile 06 Mayıs 2024 Pazartesi günü saat 14:00’de Beştepe Millet Kongre ve Kültür Merkezinde restorasyonu tamamlanan 201 vakıf eserinin toplu açılış töreni gerçekleştirilecek.

6 Şubat depremlerinde hasar alan ve restorasyonu tamamlanan Kurtuluş Caddesinde bulunan Sarımiye Camiinin açılışı da Cumhurbaşkanlığı Külliyesinden canlı bağlantı kurulmak suretiyle Hatay Valisi Mustafa Masatlı ve il protokolünün katılımı ile yapılacağı açıklandı.
Hatay Valiliği’nden konuyla ilgili yapılan açıklamada;

06 ve 20 Şubat 2023 tarihlerinde meydana gelen depremlerden sonra imar ve ihyası hızlı bir şekilde gerçekleştirilmekte olan Hatay’ımız için çok büyük önem arz eden Sarımiye Camiinin yeniden ibadet ve ziyarete açılış programına tüm halkımızın davetli olduğu ifade edildi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar