Haber Hatay

Çetinler Çökertildi! 109 Kişi Gözaltında, 4 Kg Eroin Ele Geçirildi!

Bakan Yerlikaya İstanbul merkezli 7 ilde eş zamanlı düzenlenen "Mahzen-15" operasyonunda "Çetinler" olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiğini açıkladı.


Bakan Yerlikaya, İstanbul merkezli 7 ilde eş zamanlı olarak düzenlenen “Mahzen-15” operasyonlarında elebaşılığını Özay Çetin ve Mert Çetin’in yaptığı “Çetinler” olarak bilinen organize suç örgütünün çökertildiği ve suç örgütü üyesi 109 şüphelinin yakalandığını bildirdi.

Organize suç örgütlerine, zehir tacirlerine, Türk halkının huzurunu bozanlara hayatı dar edeceklerini ifade eden Yerlikaya, operasyonlar hakkında şu ifadeleri kullandı:

"Emniyet Genel Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Başkanlığı koordinesinde, İstanbul İl Emniyet Müdürlüğü Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğünce yapılan çalışmalar sonucu; İstanbul merkezli Kocaeli, İzmir, Bursa, Samsun, Diyarbakır ve Erzincan’da düzenlenen operasyonlarda organize suç örgütü üyesi şüphelilerin; uyuşturucu madde ticareti, kasten öldürmeye teşebbüs, silahla yaralama, işyeri kurşunlama ve yağma suçlarını işledikleri tespit edildi."

Bakan Yerlikaya, operasyonların sonucunda ilk belirlemelere göre; 7 adet ruhsatsız tabanca, 4 kilogram eroin, 2 kilogram metamfetamin, muhtelif miktarda esrar, bonzai, kokain ve uyuşturucu hap, çok sayıda şarjör, fişek ve çok miktarda Türk Lirasına el konulduğunu belirtti.

İstanbul Başsavcılığını, Operasyonları gerçekleştiren Polislerimizi tebrik eden Yerlikaya, "Allah ayağınıza taş değdirmesin. Milletimizin duası sizinle" dedi.

Kaynak: Hibya
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar