Haber Hatay

Altınözü Belediyesi'nden Festival İçin Hazırlık Toplantısı

Altınözü’nde 7.’si gerçekleşecek olan Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivali öncesinde festival komitesi toplantı gerçekleştirdi.


Altınözü Kaymakamı Mehmet Ser başkanlığında Altınözü Belediye Başkanı Rıfat Sarı ve ilçenin kurum amirlerinin katıldığı toplantıda festivalin 21-22 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştirilmesi planlandı.

SARI: ALTINÖZÜ’NDE UMUTLARI YEŞERTECEĞİZ

Toplantının ardından açıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Rıfat Sarı; “Barış, hoşgörü ve kültürlerin perçinleştiği kadim ilçemiz Altınözü’müzde zeytinin bereketiyle umutları yeniden yeşerteceğiz. 6 Şubat deprem felaketinin yaralarını sarmak, yerli esnafımızdan başlayarak Hatay’ımızı yeniden ayağa kaldırmak amacıyla dünya mutfaklarının başkenti Altınözü’müzde 21-22 Ekim 2023 tarihleri arasında gerçekleştireceğimiz 7.Altınözü Zeytin, Zeytinyağı ve Gastronomi Festivali’nin toplantısını İlçe Kaymakamımız Sayın Mehmet Sert başkanlığında komite üyelerimizin katılımlarıyla gerçekleştirdik. Dünyanın lezzet başkenti, zeytinin anavatanı Altınözü’müzü ve Hatay’ımızı yeniden ayağa kaldıracağız, bereketin sembolü zeytin ağacımızla yeniden meyve vermeye başlayacağız. Umutlarımızın yeniden yeşermesine vesile olmasını umduğumuz festivalimizin başta ilçemiz olmak üzere ilimize ve ülkemize hayırlar getirmesini Yüce Rabbimden niyaz ediyorum” dedi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar