Haber Hatay

Akşener, kadınlarla birlikte Anıtkabir'i ziyaret etti

İYİ Parti lideri Akşener, Atatürk'ün mozolesine çelenk bıraktıktan sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri'ne duygusal bir mesaj yazdı.


Atatürk'ün mozolesine çelenk bırakan Akşener, daha sonra Misak-ı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel Defteri'ni imzaladı.

Akşener Anıtkabir Özel Defteri'ne şunları yazdı:

"Aziz Atatürk;Türk kadınlarının kaderini değiştiren o büyük vizyonunuza duyduğumuz şükranla bir kez daha huzurunuzdayız. Dünyanın dört bir yanında kadınların yaşadığı sorunlar, uğradığı haksızlıklar, karşı karşıya kaldığı adaletsizlikler karşısında bizler; tüm dünyadan önce kavuştuğumuz haklarımızın ne kadar kıymetli olduğunun farkındayız. Çocuk yaşta içtiğimiz andımıza duyduğumuz sadakatle,  Cumhuriyetimizin kazanımlarına her zamankinden daha büyük bir güçle sarılacağız.  İYİ Parti olarak; “Mümkün müdür ki; bir cismin yarısı toprağa zincirlerle bağlı kaldıkça öteki kısmı göklere yükselebilsin?” sözünüzden aldığımız ilhamla, Türkiye’nin demokratik millî yükselişini, Türk kadınlarıyla birlikte gerçekleştireceğiz. Türkiye’nin güçlenmesi için önce Türk kadınlarını güçlendireceğiz. Türkiye’nin başarılı olması için önce Türk kadınlarının önünü açacağız.  Kadının adını hayatın her yerine altın harflerle kazıyana kadar; Durmayacak, dinlenmeyecek, yorulmadan yürümeye devam edeceğiz! 8 Mart Dünya Kadınlar Günü vesilesiyle; Büyük Türk Milleti için verdiğiniz o büyük mücadeleyi, Ve biz Türk kadınlarının istikbalini aydınlatan o büyük ufku bir kez daha şükranla selamlıyor, Aziz hatıranız önünde minnet ve saygıyla eğiliyorum. Ruhunuz şad olsun."

 

Hibya Haber Ajansı

Kaynak: Hibya
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar