Haber Hatay

19 Mayıs'ta Hatay'dan Gençliğe Mesaj: "Türkiye Yüzyılı'nda Başarılı Olacağız"

Mehmet Öntürk, 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla yayınladığı mesajında, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Samsun'a çıkışının 105. yıl dönümünü kutladı.


Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı” dolayısıyla kutlama mesajı yayımladı.

Başkan Öntürk mesajında şu ifadelere yer verdi:

Bugün Milli Mücadele’nin Başkomutanı, Cumhuriyet’imizin banisi Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkışının 105. yıl dönümünün sevinç ve coşkusunu yaşıyoruz.

19 Mayıs 1919; Gazi Mustafa Kemal’in, Türk milletinin “tam bağımsız yaşama tutkusu”ndan aldığı güçle Milli Mücadele’mizi başlattığı ve Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş meşalesini tutuşturduğu ilk kıvılcımdır.

Yüce milletimiz; emperyalist işgal kuvvetlerine karşı verdiğimiz kutlu mücadelede sarsılmaz bir iradeyle birlik ve beraberlik içinde yeniden diriliş ruhuyla tekrar ayağa kalkmak için bağımsızlık fikrini, Misakımilli Sınırları’nın en ücra köşesine kadar ulaştırmıştır.

Gençlerimiz de şanlı tarihimizin en zor ve en karanlık günlerinde olduğu gibi sömürgeci güçlere karşı milletimize ilham olup ülkemizin her zaman umudu ve gururu olmuştur.

Türk gençliği, 6 Şubat 2023’te yaşadığımız Asrın Felaketi sonrası şehrimize gelerek arama- kurtarma ve yardım dağıtma çalışmalarına katılıp yine büyük bir vefa örneği sergilemişlerdir. Ülkemizin her bir noktasından vatandaşlarımızın yardımına koşan gençlerimizin bu dayanışma ruhu, hemşerilerimiz tarafından asla unutulmayacaktır. Bütün gençlerimizin sadece kendi milletimiz için değil, dünyanın dört bir yanındaki mazlumlar için de duyarlılık göstererek gittikleri her yerde kahramanlaştıklarına tarih defalarca şahit olmuştur.

Kardeşliğin şehri Hatay’ımızın o güzel günlerine tekrar dönmesi için yeniden inşa, ihya ve imar sürecinde gençlerimizin katkılarını önemsiyor; gençlerimizi birlikte çalışmaya, birlikte başarmaya davet ediyoruz. Hatay’ımız büyüdükçe, güçlendikçe, zenginleştikçe bölgesel ve ulusal mecralarda ilerledikçe, gençlerimize daha çok fırsat sunmaya devam edeceğiz.

İnanıyoruz ki kıymetli gençlerimiz, Türkiye Yüzyılı’nda da büyük sorumluluklar üstlenerek sadece sporda değil; uzaydan bilişime, sanattan teknolojiye kadar her alanda ulusal ve uluslararası başarılarıyla devletimizi ve milletimizi güçlü bir şekilde temsil etmeye devam edecektir.

Bu düşüncelerle, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyor, başta Gazi Mustafa Kemal olmak üzere Kurtuluş Savaşı’mızın bütün kahramanlarını saygıyla anıyorum.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar