Haber Hatay

100 Bin Kırmızı Karanfil Deprem Şehitlerini Anacak

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremde hayatını kaybeden 55 bin 537 kişi, depremin birinci yıldönümünde kırmızı karanfillerle anılacak.


Merkez üssü Kahramanmaraş olan ve 11 ili etkileyen 6 Şubat depreminde hayatını kaybedenler kırmızı karanfillerle anılacak.

Antalya Süs Bitkileri İhracatçılar Derneği, depremzedeleri depremin birinci yıldönümünde karanfillerle anacak. Kahramanmaraş merkezli depremde hayatını kaybeden 55 bin 537 kişinin anısına 100 bin kırmızı karanfil dağıtılacak. Antalya Süs Bitkileri İhracatçılar Derneği, Hatay İli Çiçekçiler Derneği, Hatay Büyükşehir Belediyesi, Akut Vakfı iş birliğinde anma törenlerini yapılacağı yerlerde ve mezarlıklarda deprem şehitlerinin anısına çiçek dağıtacak.

Kahramanmaraş merkezli ve 11 ili etkileyen depremde hayatını kaybeden 55 bin 537 kişi, depremin birinci yıldönümünde kırmızı karanfillerle anılacak.

ANTALYA’NIN ÇİÇEKLERİYLE ANILACAKLAR

Hatay İli Çiçekçiler Derneği Başkanı Bülent Çıldır, 6 Şubat deprem felaketinin birinci yılında deprem şehitlerinin kırmızı karanfillerle anılacağını kaydetti. Antalyalı çiçek üreticilerinin yetiştirdiği karanfillerin Hatay’a gönderildiğini kaydeden Çıldır, “Antalya’dan gelen 100 bin kırmızı karanfili derneğimiz organizasyonuyla başta mezarlıklar olmak üzere, anma programlarının yapılacağı yerlere ulaştıracağız. Depremde hayatını kaybeden canlarımızı kırmızı karanfillerle anacağız” dedi. Bülent Çıldır, Antalyalı çiçek üreticilerinin depremin ilk gününden bu yana maddi ve manevi olarak yanlarında olduğunu söylerken, “Depremin yıldönümü anmalarında bizleri yalnız bırakmadıkları için Antalya Ticaret Borsası Başkanı Ali Çandır ve İhracatçılar Birliğinde İş İnsanı Osman Bağdatlıoğlu’na çok teşekkür ediyorum” dedi.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar