Haber Hatay

Samandağ Belediyesi Vatandaşlarının Yardımına Koşuyor

Samandağ Belediyesinin Toyota Otomotiv Sanayi işbirliği ile Samandağlı vatandaşları için eğitime de el attı


Samandağ Belediyesinin Toyota Otomotiv Sanayi işbirliği ile Samandağlı vatandaşların barınma ihtiyaçlarının karşılanması için ihtiyaç sahibi ailelere kazandırılan prefabrik evlerin ardından eğitime de el atılarak okulların onarımları yapılıyor.

Tomruksuyu Mahallesinde depremde hasar gören okulun onarımı tamamlanarak, eğitime hazır hale getirildi ve açılışı yapıldı.

Başkan Eryılmaz, yaptığı açıklamada Tomruksuyu Mahallesinde onarımı tamamlanan okulun yanı sıra Samandağ Anadolu Lisesi ve Karaçay Mahallesinde de bir okulun daha onarımının yapılacağını belirtti.

Başkan Eryılmaz sosyal medya hesaplarından yaptığı açıklamada, deprem felaketinin ardından Samandağ’ı yeniden ayağa kaldırmak için yaptıkları tüm yardım ve desteklerden dolayı Toyota Otomotiv yetkilileri ve çalışanlarına teşekkür ederek; "Belediyemiz ve Toyota işbirliği ile daha önce evi yıkılan ve ailesinde kayıp yaşayan ya da engelli birey olan 27 depremzede ailemize prefabrik ev kazandırmıştık.  

Toyota depremzede vatandaşlarımıza sağladığı barınma desteğinden sonra şimdi de eğitime el attı. Tomruksuyu Mahallemizde bir okulun onarımını tamamlayarak, eğitime hazır hale getirilen okulumuzun açılışını Toyota'nın Avrupa ve Türkiye temsilcilerinin katılımıyla gerçekleştirdik.  

Deprem sürecinde bizleri yalnız bırakmayan ve bizlere her zaman destek olan Toyota Otomotiv, onarımı tamamlanan bu okulumuz dışında Samandağ Anadolu Lisesi ve Karaçay Mahallemizde de bir okulumuzun daha onarımını üstlenmiştir.  

Samandağ'ımıza yaptıkları bu katkılarından dolayı Toyata Otomotiv'e, tüm yetkili ve çalışanlarına şahsım ve Samandağ halkı adına çok teşekkür ediyorum. "İfadelerine yer verdi.

 

Kaynak: Hatay Muhabiri Levent Aşkar

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar