Haber Hatay

İskenderun'lu Gazeteciler, Hatay Valisini Ziyaret Etti

İskenderun Gazeteciler Cemiyeti yönetim kurulu üyeleri, Hatay Valisi Mustafa Masatlı'yı makamında ziyaret etti.


İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Diyap Atar, yönetim kurulu üyeleriyle birlikte ‘Hayırlı Olsun’ ziyaretinde zor bir dönemde Hatay’a Vali olarak atanmasından dolayı memnuniyetini dile getirerek “İlimize vali olarak atanmanız bizleri mutlu etti. Çalışmalarında başarılar dileriz” dedi.

 İGC Başkanı Diyap Atar ve yönetiminin ziyaretinden duyduğu memnuniyeti dile getiren Vali Mustafa Masatlı da basının her zaman, her alanda kamuoyu oluşturmada önemli bir görevi yerine getirdiğini belirterek yaraların sarılmasına işaret etti.

6 Şubat depremlerinde en fazla zararın Hatay’da olduğunu da kaydeden Vali Masatlı, enkaz kaldırma çalışmalarının vatandaşlara rahatsızlık vermeden yapılması gerektiğinin altını çizdi.

Depremden dolayı kullanılamaz hale gelen binaların yıkım çalışmaları esnasında ayrıştırmaların yerinde yapılmaması için Hatay Valisi Mustafa Masatlı, ilgili birimlere talimat veren Vali Masatlı ayrıca depremin vurduğu Hatay’ı devletin desteği ve milletin dayanışmayla yeniden ayağa kaldıracaklarını söyledi.

Yaşanan kayıplara rağmen yaşama tutunmak için gayret göstermek gerektiğine vurgu yapan Vali Masatlı “Halkın morallinin yüksek tutulması için herkesin birbirine destek vermesi gerek. Bu konuda Hatay’da gazetecilik yapan arkadaşlarımızın da halkın moralini yükseltecek haberlere yer vermelerinden memnuniyet duyarız. Herkes üzerine düşeni yapacağı kanısındayım. Devletimiz güçlüdür. Her türlü zorluğun üstesinden gelecek gücü var” diye konuştu.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar