Haber Hatay

Hatay'da Altyapı Çalışmaları Hız Kesmiyor

Hatay Büyükşehir Belediyesi, Altyapı ve Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Kasım Ayı Genel Kurul Toplantısı'nda önemli bir gündem maddesini ele aldı.


Hatay Büyükşehir Belediyesi Altyapı ve Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Kasım Ayı Genel Kurul Toplantısı’nda Serinyol- Madenli yolunun eksik altyapıların tamamlanması da gündeme geldi.

Büyükşehir Yerleşkesi HBB Meclis Salonu’nda HBB Genel Sekreter Yardımcısı Metin Açık başkanlığında yapılan toplantıda 24 ana gündem ve 1 ek gündem maddesi, görüşülerek karara bağlandı.

Toplantıda, Fen İşleri Dairesi Başkanlığı Yol Bakım ve Onarım Şube Müdürlüğü’nün 2023 ve 2024 yıllarında yapacağı yol üst kaplama programı ile Antakya Serinyol-Arsuz Madenli arası planlanan yol açımı öncesi eksik altyapıların tamamlanması talebi ilgili kurumlarla paylaşıldı.

İlgili kurum ve kuruluşlar tarafından yapılması planlanan Antakya, Defne, Kumlu ilçelerinde TOKİ konutları fiber alt yapı ve doğalgaz hattı ile Erzin ilçesindeki çelik hat projelerinin planlanan kazı çalışmalarına gerekli izinler verildi.

Ayrıca il genelinde altyapı ile ilgili yaşanılan sorunların ele alındığı toplantıda, çözüm önerileri de ele alındı.

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar