Haber Hatay

Nisan Vadeli Endeks Güçlü Yükselişle Zirveye Yaklaştı!

Dün zayıf başlayan Nisan vadeli endeks, gün içinde alımlar sayesinde yükselişe geçti ve günü %2.70 değer kazanımıyla 9945.50 seviyesinden tamamladı.


Dün zayıf açılış sonrasında güçlenen alımlar ile gün boyunca pozitif seyrini koruyan Nisan vadeli endeks 30 sözleşmesi gün %2.70 oranında güçlü değer kazanımı ile 9945.50 seviyesinden tamamladı.

Tepki hareketi sonrasında son dönemde zayıf bir seyir izleyen kısa vadeli göstergelerin pozitife dönüyor olması tepki hareketinin devamını desteklediği düşünüyoruz. Diğer yandan önceki hafta kırılan 50 günlük üssel ortalamanın sınırlıda olsa üzerinde gerçekleşen kapanışı da olumlu buluyor.

Bir önceki tarihi zirve olan 9966 seviyesinin açılış ile birlikte kırılması güç kazanımın devamı destekleyecektir. 9966 seviyesinin üzerinde gerçekleşebilecek kapanışı önemli buluyoruz. 9966 seviyenin üzerinde kalındığı sürece tepki yükselişin devamı beklenebilir. Bu nedenle 9966 seviyesinin üzerinde ki hareketlerde geçmiş günlerden açılmış Kısa pozisyonlar da ısrar edilmemesini öneriyoruz.

9966 seviyesinin üzerinde yaşanabilecek gün içi yükseliş ataklarında 10120 ve 10165 seviyelerini kısa vadeli üst dirençler olarak izleyeceğiz. 9771 seviyesi ise kısa vadeli ilk destek noktası olarak takip edilebilir.

Kaynak: Hibya
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar