Haber Hatay

Nisan Vadeli Endeks 30: Hafta Yön Belirleyici Olacak!

Nisan vadeli endeks 30 sözleşmesi, hafta içinde yaşanan tepki hareketleri sonrası Cuma günü kar satışlarıyla %0.92 değer kaybetti ve 10055 seviyesinden kapandı.


“Nisan 2024 Vade Endeks 30 Sözleşmesi”

Hafta içinde etkili olan tepki hareketleri sonrasında Cuma günü kar satışları gözlemlediğimiz Nisan vadeli endeks 30 sözleşmesi günü %0.92 oranında değer kaybı ile 10055 seviyesinden tamamladı.

Sözleşmenin teknik göstergelerine baktığımızda günlük grafiklerde kısa vadeli göstergelerin genelinde pozitif seyrin devam ettiğini görüyoruz.

Ancak saatlik grafiklerde göstergelerin zayıfladığını görüyoruz.

Diğer yandan Perşembe günü üzerinde kapanış gerçekleşen 22 günlük ortalamanın altında inilmiş olmasını da zayıflık işareti olarak değerlendiriyoruz.

Bu nedenle bugün yaşanacak kapanışın hafta içinde yön belirleyici olacağını düşünüyoruz.

Haftanın ilk işlem gününe zayıf başlamasını beklediğimiz sözleşmede 22 günlük basit ortalamanın geçtiği nokta olan 10100’ü ilk ara direnç olarak takip edeceğiz. Açılış sonrasında bu seviyenin üzerine tekrar çıkılamaması halinde sözleşmede baskısının artığını görebiliriz.

Geri çekilme eğiliminin devamı durumunda ise bir önceki zirve olan 9960 seviyesinin ilk destek olarak takip edeceğiz.

Bu desteğinin üzerinde tutunma çabası ve tepki denemeleri görebiliriz.

Ancak 9960’ın altında yaşanacak kapanış geri çekilme eğilimini hızlandırabilir. Bu nedenle 9960’ın altında ki hareketlerde uzun pozisyonlarda ısrar edilmemesini öneriyoruz.

Kaynak: Hibya
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar