Haber Hatay

Nisan Vadeli BIST 30: %1.62 Artışla 10.148'e Ulaştı, Dikkatli Olun!

Nisan vadeli BIST 30 endeks sözleşmesi, dünkü pozitif açılışın ardından güçlü bir yükseliş trendi sürdürerek gün içinde %1.62 değer kazanarak 10.148 seviyesinden kapandı.


Dün pozitif açılış sonrasında güçlü görünümü gün boyunca koruyan Nisan vadeli endeks 30 sözleşmesi gün %1.62 oranında değer kazanımı ile 10148 seviyesinden tamamladı. Bir önceki gün 50 günlük ortalamanın aşılması sonrasında dünkü alımlar ile 22 günlük ortalamanın da aşılmasını olumlu buluyoruz.  Teknik göstergelerde de güç kazanımın devam ediyor olmasını diğer pozitif bulduğum unsur olarak gösterebiliriz.

Ancak son 3 işlem gününde %5’e varan yükseliş sonrasında gün içi grafiklerde kısa vadeli göstergelerin aşırı alım yani direnç seviyelerine  yükselmiş olması kar satışlarının görülme olasılığını artırıyor. Bu  nedenle yeni açılması düşünülen uzun pozisyonlar için temkinli kalınmasını öneriyoruz. Güne yatay başlamasını beklediğimiz sözleşmede 22 günlük ortalama seviyesi olan ve hemen üzerine kapanış gerçekleşen 10126 seviyesini ara destek olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin üzerinde mevcut uzun pozisyonlar taşınabilir ve gün içi trade amaçlı olarak yeni alım denenebilir. Ancak 10126’ın inilmesi  durumunda pozisyonların kademeli şekilde azaltılması yararlı olacağı kanaatindeyiz. Sözleşmede yükseliş hareketinin devamı durumunda ise 10275 ve 10482 seviyelerini ise kısa vadeli ilk dirençler olarak verebiliriz.

Kaynak: Hibya
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar