Haber Hatay

Koç Holding, Antalya'daki Kemer Medical Center'ı satın alıyor

Koç Holding, Antalya'da Anatolia Hospital markasıyla faaliyet gösteren Kemer Medical Center Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş'nin (KMC) sermayesinin yüzde 80'ini satın almaya karar verdi.


Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) yapılan açıklamada, şöyle denildi:

''Koç Holding'in sağlık sektöründe büyüme fırsatlarına yönelik değerlendirmeleri kapsamında, yönetim kurulumuz tarafından, Anatolia Hospital markasıyla Antalya'da özel hastane işletmeciliği sektöründe faaliyet gösteren Kemer Medical Center Özel Sağlık Hizmetleri Turizm ve Ticaret A.Ş'nin (KMC) sermayesinin yüzde 80'ine denk gelen toplam 66.581.000 TL nominal değerli payın şirketimiz tarafından satın alınmasına karar verilmiş ve bu doğrultuda pay alım satım sözleşmesi imzalanmıştır.

Devre konu paylar için şirketimizce ödenecek pay alım bedelinin 110.000.000 avro tutarındaki şirket değeri üzerinden net borç ve işletme sermayesi düzeltmeleri yapılarak belirlenmesi konusunda mutabık kalınmış olup, satın alım bedeli KMC'nin 31 Aralık 2023 tarihli mali tabloları hazır olduğunda belirlenecek ve ayrıca kapanış sonrası uyarlamalara tabi olacaktır.

Kapanış sonrasında KMC'nin yönetimi ve pay sahiplerinin hak ve yükümlülükleri ile kalan paylara yönelik esasları düzenlemek üzere, şirketimiz ve KMC'de pay sahibi olarak kalacak toplam yüzde 20 paya sahip olacak Güngör Fatih Çaylak ve Ata Demirel arasında ayrıca bir pay sahipleri sözleşmesi imzalanması öngörülmektedir.

İşlemin tamamlanması Rekabet Kurulu onayı alınması dahil belirli kapanış koşullarının gerçekleşmesine bağlı olup, kapanışın 30 Nisan 2024 tarihine kadar gerçekleşmemesi halinde tarafların sözleşmeyi feshetme hakkı bulunmaktadır.''

 

Kaynak: Hibya
Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar