Haber Hatay

Hatay'daki depremzede esnaf KOSGEB'den destek bekliyor

Hatay'daki İskenderun Gazeteciler Cemiyeti(İGC) Yönetim Kurulu, KOSGEB Hatay İl Müdürü Mustafa Öztaş'ı ziyaret etti.


İskenderun Gazeteciler Cemiyeti(İGC) Yönetim Kurulu, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) Hatay İl Müdürü Mustafa Öztaş’ı makamında ziyaret etti.

Hoş sohbet ortamında geçen ziyarette İGC Başkanı Diyap Atar, KOSGEB Müdürlüğü olarak yapılan çalışmaları yakından takip ettiklerini belirterek, Kobi’lere verilen desteklerin ülke kalkınmasında önemli rol oynadığını ifade etti ve Müdür Öztaş’a görevinde başarılar diledi.

Mustafa Öztaş da, depremzede esnafa KOSGEB’in verdiği faizsiz kredinin KOBİ’lerin yaralarına çare olacağını belirterek deprem sonrası mikro, Küçük ve Orta Ölçekli İşletmelerin Canlanması Projesi ile KOBİ’lere hasar durumuna, ölçeğine ve bulunduğu ile göre 750 bin liraya kadar destek verildiğini anımsattı.

Depremden etkilenen KOBİ’lerin yaralarını sarmak için çalıştıklarını ifade eden Öztaş, “6 Şubat’ta Kahramanmaraş Pazarcık merkezli depremlerden etkilenen 11 ilimizde KOSGEB’in KOBİ’lere vermekte olduğu faizsiz kredi var. Bu kapsamda yaptığımız çalışmalar Hatay’ın genelini kapsıyor. Bu proje; depremden etkilenen bölgelerde KOBİ’lerin iyileşmesi ve iş sürekliliğinin sağlanmasını amaçlıyor. Depremzede esnafımız da bu kredilerden faydalanmak için kurumumuza başvuruyor. Kurumumuzun vereceği destek ile Hatay’daki KOBİ’lerimizi yeniden ayağa kaldıracağız” dedi.

 

Onurcan Kurtay
Onurcan Kurtay [email protected]

Yorum yapmak için tıklayınız 0
Yorum Yazın (Üye olmadan da yorum yazabilirsiniz)
Yorumlar